Kaktusy i Inne 10(4)

 

Jest już nowy numer czasopisma Kaktusy i Inne, dostępny online (w cenie 4 pln). W numerze jest jak zawsze bardzo wiele bardzo różnorodnego materiału. Zachęcamy także do nabywania wersji papierowej pisma i wspierania w ten sposób tego jednego z najlepszych na świecie czasopism kaktusowych. Zachęcamy także do nabywania numerów archiwalnych "Kaktusy i Inne" - spis dostępnych numerów można znaleźć na naszym forum.

 Szanowni Państwo,

elektroniczna wersja Kaktusy i Inne jest płatna, i jest w cenie 4 pln. Potencjalnego czytelnika prosimy o wpłatę na konto wydawcy (podane w czasopiśmie) - dzięki temu pismo może nadal funkcjonować! Jest to dla nas naprawdę ważna rzecz! Dziękujemy ! Numer można pobrać pod poniższym linkiem.

 

Spis treści: – Krótkie spojrzenie na kaktusy stanu Idaho – Co kraj to kaktusiarski obyczaj – Płoty z euforbii – Echinomastus hispidus w naturze – Chabazyty w uprawie kaktusów – Kwitnąca Karnegia – Moje Turbinicarpus rioverdensis – Z literatury. Rodzaj Copiapoa w nowej odsłonie – Psy tropiące w poszukiwaniu kaktusów – Ciekawe gymnocalycium – Jedyna taka cholla – O ciekawej własności niektórych Coleocephalocereus – Gymnocalycium andreae – kolejny do listy – Zagrożony Arthrocereus glaziovii – Uwagi o odrostach u Copiapoa – Towarzystwo z rasistowskiego kraju – Mammillaria pectinifera – Uwagi o uprawianiu od nasion – Arthrocereus rondonianus – O keramzycie trochę inaczej – O mączce ceglanej własnym sposobem – Zmienność kaktusów z jednego owocu – Ogród Mossen Costa i Llobera (Barcelona) – Kilka słów o środku Bi 58 i wełnowcach – Copiapoa rupestris – Mammillarie... Amerykańskie, „haczykowate”, piękne. Cz. 2 – Z kaktusowego świata – Ferocactus peninsulae

http://kaktusy-sukulenty.pl/Kaktusy_i_Inne_10_4.pdf

 

Dodatkowe informacje