O czasopiśmie "Kaktusy i Inne"

Drogi kaktusiarzu (!), "Kaktusy i Inne” to czasopismo, które jest podstawowym źródłem wiedzy o kaktusach i sukulentach w Polsce. Powstało ono na początku 2005r., i wraz z założonym w tym samym czasie ogólnopolskim forum dyskusyjnym (tzw. „forum bydgoskim”), było głównym czynnikiem „wielkiego wybuchu” polskiego kaktusiarstwa w 2005r. !

„Kaktusy i Inne” jest tworzone przez polskich kaktusowych hobbystów, i na przestrzeni kilkunastu lat została w nim opublikowana olbrzymia ilość materiału - setki artykułów, pionierskich i kluczowych dla rozwoju polskiego kaktusiarstwa, pisanych przez najlepszych polskich kaktusowych hobbystów i ekspertów, i wielu innych kaktusiarzy-„naturszczyków”. W czasopiśmie gościło też bardzo wielu kaktusiarzy zagranicznych, w tym wiele znanych nazwisk z kaktusowego świata, a samo pismo należy do najlepszych na świecie.

Kaktusowe hobby jest związane z pozyskiwaniem roślin, ale też i informacji i wiedzy o kaktusach i sukulentach. Podstawowe wiadomości ze stron internetowych i forów dyskusyjnych z pewnością są dobre na początek kaktusowej przygody,  jednak warto sięgać także po szerszą wiedzę, która jest dostępna w literaturze. W Polsce podstawowym źródłem wiedzy o kaktusach i sukulentach jest „Kaktusy i Inne” i na nim jest oparte polskie nowoczesne kaktusiarstwo.

Kaktusowych hobbystów – niekoniecznie ekspertów – stale zapraszamy do dostarczania materiałów do publikacji w czasopiśmie, i tworzenia w ten sposób nie tylko największego polskiego zbioru wiedzy o kaktusach i sukulentach, ale i historii polskiego kaktusiarstwa. „KI” to pismo przede wszystkim hobbystyczne, a nie botaniczne, nie ma więc powodu aby się obawiać „trochę sobie popisać”... :)

Do niedawna, obok wersji drukowanej, „KI” rozprowadzane było także na CD. Od roku jest dostępne zarówno w formie drukowanej jak i online. Drogi Kaktusiarzu... wspieraj polskie czasopismo o kaktusach i sukulentach! :)

Numery drukowane czasopisma można zamówić pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pozdrawiamy.

Redakcja

 

 Brachycereus nesioticus, Wyspy Galapagos.

 

Dodatkowe informacje