Kaktusy i Inne 12 (4)

Dostępny jest już nowy numer czasopisma"Kaktusy i Inne" w formie elektronicznej, z mnóstwem świetnego i różnorodnego materiału. Jak zwykle wszystkim go polecamy i zachęcamy do wspierania naszego ogólnopolskiego czasopisma.

Czytaj więcej: Kaktusy i Inne 12 (4)

Prenumerata 'Kaktusy i Inne'

 

Wszystkie osoby szerzej zainteresowane kaktusami i sukulentami gorąco zachęcamy do prenumerowania ogólnopolskiego czasopisma "Kaktusy i Inne". To jedno z wiodących czasopism kaktusiarskich w Europie i na świecie, tworzone przez polskich kaktusiarzy, i najbardziej fachowe w Polsce źródło szerszej wiedzy o kaktusach i sukulentach.

Czytaj więcej: Prenumerata 'Kaktusy i Inne'

Kaktusy i Inne 12 (3)

Jest już dostępny nowy numer czasopisma "Kaktusy i Inne" w formie elektronicznej. W numerze jest mnóstwo świetnego i różnorodnego materiału. Zachęcamy do jego nabywania i wspierania w ten sposób czasopisma polskich kaktusiarzy.

Czytaj więcej: Kaktusy i Inne 12 (3)

Xiquexique - nowy rodzaj wśród kaktusów

Kolejne w ostatnim czasie badania rodzaju Pilosocereus zostały przeprowadzone przez brazylijskich badaczy i zostały przedstawione w niżej cytowanym artykule. Hunt et al. 2006 i Zappi & Taylor 2011 wymieniali dotychczas dla tego rodzaju, mocno rozprzestrzenionego w Brazylii, na Karaibach, i w Ameryce Środkowej, 42 gatunki i 8 podgatunków i dzielili rodzaj na dwa podrodzaje: Pilosocereus - grupujący znakomitą większosć gatunków, oraz Gounellea z trzema krzaczastymi gatunkami ze wschodniej Brazylii.

Czytaj więcej: Xiquexique - nowy rodzaj wśród kaktusów

Kaktusy i Inne 12 (2)

Jest już dostępny nowy numer czasopisma "Kaktusy i Inne" w formie elektronicznej. W numerze jest mnóstwo świetnego i różnorodnego materiału. Zachęcamy do jego nabywania i wspierania w ten sposób ogólnopolskiego czasopisma kaktusowego.

Czytaj więcej: Kaktusy i Inne 12 (2)

Kaktusarium 29

 

Rozesłany został kolejny numer naszego elektronicznego pisma "Kaktusarium" (29). Osoby, do których pismo nie dotarło prosimy sprawdzić folder spam w swoich skrzynkach email. Tak się złożyło, że w obecnym numerze jest materiał tylko o kaktusach - w następnym numerze powinno być więcej materiału dla "innych" sukulenciarzy.

Czytaj więcej: Kaktusarium 29

Badania genetyczne rodzaju Turbinicarpus

Ukazał się artykuł przedstawiający wyniki badań genetycznych dla rodzaju Turbinicarpus w szerokim sensie. Badania pokazały, że rodzaj w istocie jest polifyletyczny - składa się z trzech odrębnych lini rozwojowych, co odpowiada w istocie trzem rodzajom.    

Czytaj więcej: Badania genetyczne rodzaju Turbinicarpus

Kaktusy i Inne 12 (1)

Jest już dostępny nowy numer czasopisma "Kaktusy i Inne" w formie elektronicznej, a w nim jak zawsze wiele bardzo dobrego materiału. Zachęcamy do nabywania pisma i wspierania w ten sposób ogólnopolskiego czasopisma kaktusowego.

Czytaj więcej: Kaktusy i Inne 12 (1)

Wyprzedaż rocznika vol. 9 Kaktusy i Inne

Szanowni Państwo. W wyprzedaży dostępne są numery rocznika vol. 9 "Kaktusy i Inne". Cena każdego numeru: 5 pln. Wszystkie numery zawierają wiele dobrego materiału, i naprawdę warto mieć je w swojej kaktusowej bibliotece!

Czytaj więcej: Wyprzedaż rocznika vol. 9 Kaktusy i Inne

Dodatkowe informacje