O nas

 

Polskie Towarzystwo Kaktusowo-Sukulentowe to ogólnopolska społeczność grupująca miłośników kaktusów i sukulentów, którzy chcą zdobywać wiedzę o tych fascynujących roślinach, zdobywać wiedzę o ich uprawie, ułatwiać swoje kaktusowe i sukulentowe hobby, być na bieżąco z nowościami i wydarzeniami w świecie kaktusów i sukulentów, propagować ochronę kaktusów i sukulentów w przyrodzie. Publikujemy znane czasopismo „Kaktusy i Inne”, będące głównym źródłem kaktusowej wiedzy w Polsce, publikujemy także informator „Kaktusarium” z bieżącymi informacjami ze świata kaktusów i sukulentów. Prowadzimy dla swoich członków dystrybucję bezpłatnych nasion, dysponujemy także bogatą biblioteką, a nasze czasopismo jest bardzo cenione przez kaktusiarzy. 

Dla wszystkich kaktusiarzy prowadzimy bardzo dobre forum dyskusyjne, obecne pod adresem: www.kaktusy.net/forum, z wieloma informacjami, a także giełdą. Mamy także w planach inne projekty. Nasza działalność ma charakter ogólnopolski, a nie lokalny (t.j. nie prowadzimy lokalnych klubów kaktusiarzy).

Składek jako takich w PTKS nie ma, jednak prosimy naszych członków o opłatę 4 pln za wersję elektroniczną czasopisma "Kaktusy i Inne", lub zachęcamy do nabywania wersji drukowanej pisma (12 pln). 

 

 

Dodatkowe informacje