.....
.........
..

Home     Aktualności     O nas     Czasopismo     Forum     Dołącz do nas     Artykuły     Opisy rodzajów     Kontakt

Bo czasem, jeśli w jakiś ranek złoty
Z kaktusa strzeli kwiat barwami swemi,
Jest on podobny do krzyku tęsknoty
Za tem, co boskie i piękne na ziemi.

H. Zbierzchowski 1935

.
Towarzystwo
Czasopisma
Rozwijanie hobby
Czytelnia
Pomoce
Różne


od lipca 2009
odwiedziło nas

gości

ostatni goście
na stronie


.

Polskie Towarzystwo Kaktusowo-Sukulentowe
      By pomagać... by poznawać... by chronić...      

  Dzień dobry !


Zapraszamy na naszą nową stronę!
Ta jest już nieaktualna (jest pozostawiona z powodów "sentymentalanych").


  kaktusy.net/joomla16  

Witamy na stronie internetowej

Polskiego Towarzystwa Kaktusowo-Sukulentowego. PTKS to ogólnopolska społeczność osób pragnących poznawać kaktusy i sukulenty, zdobywać wiedzę o nich, o ich uprawie, ich ekologii, być na bieżąco z nowinkami z kaktusowego świata, powiększać swoje kolekcje kaktusów i sukulentów, poznawać ciekawych ludzi, itp. PTKS grupuje zarówno kaktusiarzy zaawansowanych w kaktusowym i sukulentowym hobby, jak i początkujących. Jeśli interesujesz się kaktusami lub sukulentami - dołącz do nas! O tym dlaczego warto do nas dołączyć można przeczytać na podstronie O Towarzystwie.

Co jest na naszej stronie?

Na naszej stronie można znaleźć wiele pożytecznych rzeczy, m.in. artykuły o kaktusach i sukulentach, forum, giełdę, pożyteczne wiadomości, zestawienia, informacje o firmach kaktusowych, galerię kaktusów i sukulentów, wiele pożytecznych linków, sondaże, spisy treści czasopisma "Kaktusy i Inne", i inne informacje.

Please, visit our new website
This one is outdated (it is left for 'sentimental' reasons only).


  kaktusy.net/joomla16  

Co nowego na naszej stronie?

Na naszej galerii zdjęć kaktusów i sukulentów, do której każdy może po zarejestrowaniu się dodawać swoje zdjęcia, jest już ok 400 zdjęć i... czekamy na więcej. Galeria znajduje się pod adresem:
www.kaktusy-sukulenty.pl/galeria. Zapraszamy !

Nasze forum dyskusyjne

Nasze forum dyskusyjne znajduje się na podstronie www.kaktusy.net/forum. Na forum można zadawać pytania dotyczące wszelkich kwestii związanych z kaktusami i sukulentami, m.in. uprawy, czy identyfikacji roślin, znajduje się tam też mini giełda kaktusów i sukulentów. Warto też odwiedzać nasze stare forum, gdzie jest równiez wiele ciekawych informacji: stare forum.


.........

Artykuły z czasopisma Kaktusy i Inne

Kilkanaście archiwalnych artykułów z naszego czasopisma znajduje się w dziale Czytelnia. Mają one za zadanie przybliżyć nieco Kaktusy i Inne - pismo bardzo cenione przez polskich i zagranicznych kaktusiarzy, główne źródło wiedzy o kaktusach i sukulentach w Polsce, bardzo cenione także za granicą.

Pobierz fragment Kaktusy i Inne:
       

Zbiory przydatnych pomocy dla kaktusiarza, które można znaleźć w internecie

narzędzia kaktusiarza
literatura dostępna w sieci
linki do polskich stron www

Miniencyklopedia kaktusów

To krótkie omówienia wszystkich ważniejszych rodzajów kaktusów. Lista rodzajów będzie uzupełniana, dodawane będą też kolejne zdjęcia. Niestety nasza pierwotna galeria zdjęć znajdowała się na portalu, który zakończył działalność w sieci, skutkiem czego straciliśmy bardzo poglądowy i reprezentatywny zbiór kilkuset zdjęć stworzony przez naszych członków i innych miłośników kaktusów. Powoli go odtwarzamy w naszej nowej galerii. Miniencyklopedia znajduje się na podstronie: www.kaktusy-sukulenty.pl/opisy.htm

Sondaże

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych sondażach. Pierwsze dwie ankiety pojawiły się wcześnie i zdążyły przyciagnąć dużą grupę głosujących, natomiast w kolejnych głosowało znacznie mniej osób. Jeśli więc macie Państwo chwilę czasu, to zapraszamy!


.
.

.