Home     Aktualności     O nas     Czasopismo     Forum     Dołącz do nas     Artykuły     Opisy rodzajów     Kontakt.
Towarzystwo
Czasopisma
Rozwijanie hobby
Czytelnia
Pomoce
Różne


.

Polskie Towarzystwo Kaktusowo-Sukulentowe
      By pomagać... by poznawać... by chronić...      


Literatura na www


Podstawowym źródłem, skąd można pobrać literaturę o kaktusach i sukulentach w wersjach elektronicznych jest francuskojęzyczna strona Au Cactus Francophone, na której znajduje się wiele pozycji książkowych, przeważnie starszych (XIX w i I poł. XX w.), jest tam też niemało pozycji nowszych (II poł. XX w.) oraz starszych czasopism. Na stronie tej jest większość literatury kaktusowej i sukulentowej, jaką można znaleźć w internecie

Firma Google udostępniła podglądy wielu książek o kaktusach i sukulentach, niestety większość z nich nie jest w całości books.google.com/.

Kilka starych książek, m.in. 3 tomy monografii Brittona i Rosego, można pobrać ze strony www.botanicus.org.

W internecie można spotkać wiele artykułów n.t. kaktusów i sukulentów. Głównie są to artykuły botaniczne - hobbystycznych jest mniej. Około 30-stu artykułów po polsku z czasopism Kaktusy i Inne i Sukulenty można znaleźć na stronie Czytelnia PTKS, niektóre artykuły udostępniło również towarzystwo amerykańskie: CSSA, a także dwa towarzystwa specjalistyczne: Turbinicarpus Gruppe i International Euphorbia Society

W internecie można też znaleźć pojedyńcze numery niektórych tytułów czasopism kaktusowych i sukulentowych. Informacje o takich pojawiają się na naszym forum w dziale poświęconym literaturze. Tam też można znaleźć informacje o kolejnych znalezionych w internecie książkach w wersjach elektronicznych.

Artykuły można znaleźć również na kilku specjalistycznych stronach internetowych poświęconych wybranym rodzajom. Są to m. in.:
Ariocarpus - Living Rocks of Mexico
Copiapoa - Living on the Edge
International Crassulaceae Network
Sulco-Passion
Frailea. Hidden Treasures

W internecie jest też kilka czasopism elektronicznych, to:
Boletín de la Sociedad Latinoamericana y del Caribe de Cactáceas y otras Succulentas;
The Cactus Explorers;
Schuetziana - pismo poświęcone rodzajowi Gymnocalycium
oraz kilkanaście biuletynów klubowych.

.