Artykuł o polskich czasopismach kaktusowych

 

W międzynarodowym czasopiśmie The Cactus Explorer (numer 9 z 2013r.) ukazał się krótki artykuł o polskich czasopismach kaktusowych. 

Czytaj więcej: Artykuł o polskich czasopismach kaktusowych

Kaktusy i sukulenty w ogrodzie botanicznym w Krakowie

 

       Na naszym forum można zobaczyć dwa obszerne fotoreportaże z wizyty w kakto-sukulentowym dziale ogrodu botanicznego w Krakowie. Zapraszamy.

Kaktusy w Krakowie

Czytaj więcej: Kaktusy i sukulenty w ogrodzie botanicznym w Krakowie

Eriosyce (Pyrrhocactus) umadeave

 

       Na  zdjęciu obok widnieje wyjątkowo duży egzemplarz Pyrrhocactus umadeave, lub - według obowiązującego dziś nazewnictwa - Eriosyce umadeave. Roślina pochodzi z kolekcji czeskiej. Nasiona P. umadeave są trudne do zdobycia, ale to dopiero początek problemów z tym gatunkiem, bo nasiona kiełkują wyjątkowo opornie. Przy wysiewie należy je traktować jak nasiona mrozoodpornych opuncji, np. przemrażać i odmrażać, ale i to nie daje gwarancji kiełkowania. 

Czytaj więcej: Eriosyce (Pyrrhocactus) umadeave

Gymnocalycium w kolekcji Marka - film

Krótkie przedstawienie polskiej kolekcji Gymnocalycium Marka Rybarskiego z Wrocławia. Niestety film nie jest najlepszej jakości.

Gymnocalycium - film  część 1

Gymnocalycium - film część 2  

Kaktusy i sukulenty w Edynburgu

 

       Na naszym forum można zobaczyć obszerny fotoreportaż z wizyty w kakto-sukulentowym dziale ogrody botanicznego w Edynburgu. Zapraszamy. 

Kaktusy w Edynburgu

Czytaj więcej: Kaktusy i sukulenty w Edynburgu

Kolekcja (dawna) Michała - film

Filmik będący przeglądem dawnej kolekcji naszego kolegi Michała Lisoka. Kaktusy widoczne w foliaku to raczej popularne gatunki, ale rośliny są stare i dobrze prowadzone. Zapraszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=_pd9lw0pkU0

 

Olbrzymia Cintia knizei

 

 

       Na  poniższym zdjęciu widać wyjątkowo duży egzemplarz Cintia knizei. Roślina pochodzi z nasion zebranych wkrótce po jej odkryciu (lokalizacja 2) - ma dwadzieścia kilka lat, i została wyhodowana w Rep. Czeskiej. 

Czytaj więcej: Olbrzymia Cintia knizei

Kaktusy w Żaganiu

Ciekawy mały artykuł  z Gazety Lubuskiej o pewnym kaktusiarzu z Żagania 

Kaktusy w Żaganiu

strona o rodzaju Ferocactus

Zapraszamy do odwiedzenia strony o rodzaju Ferocactus. Początki strony sięgają 2011 r., jednak dopiero 2 lata temu przybrała ona pożądaną formę. Dla osób, które znają się trochę na rodzaju Ferocactus strona nie wniesie nic nowego, także zdjęcia nie są szczególnie oryginalne przy olbrzymiej ilości zdjęć w internecie, jednak, że dla początkujacych będzie ona pożyteczna i będzie stanowić dobre promowanie kaktusów i wprowadzenie do tego pięknego rodzaju.

http://ferocactus.c0.pl/

Więcej artykułów…

  1. Kolekcja Copiapoa - film

Dodatkowe informacje