Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Echinocereus viridiflorus i spółka  (Przeczytany 25675 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 20, 2020, 04:51:10 »
A ja mam tylko czerwoną O. fragilis :( Tak swoją drogą to nawet te żółtokwinące mają o wiele ładniejsze kwiaty niż tak samo żółtokwinąca O. humifusa.
Sławek

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 21, 2020, 01:51:25 »
To prawda, kwitną bardzo ładnie.
Na wiosnę sporo poodłamywanych i ukorzenionych członów wyrzuciłem, żeby przerzedzić busz na rabacie, ale jeśli chciałbyś tę żółtą, spokojnie da się coś oddzielić.
Mateusz

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 22, 2020, 05:45:27 »
Zakwitła kolejna  opuncja. W zeszłym roku były bodajże dwa kwaitki, w tym jest znacznie lepiej.
Mateusz

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwca 22, 2020, 10:08:49 »
Widzę, że wreszcie ktoś na forum ma podobne zacięcie do mojego. Co do O. fragilis to jak najbardziej.
Sławek

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 01, 2020, 12:57:17 »
Sławku, podrzuć adres na pw, to w przyszłym tygodniu wyślę Ci tę opuncję.

U mnie temat mrozaków jest cały czas otwarty. Mam dla nich bardzo dobrą miejscówkę, którą od jakiegoś czasu planuję zagospodarować, jednak co roku coś mi wypadnie i rozbudowa opuncjowiska jest przekładana na kolejny sezon. Zobaczę, może w tym roku dokupię coś nowego, ale to nieco później. Najpierw muszę ogarnąć zakupy irysów bródkowych i piwonii.


Mateusz

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 01, 2020, 03:20:38 »
Fajna ta orbea, na chwilę obecną nie mam pojęcia, czy ją mam bo sporo mi padło po walce z wełnowcami. Jak ją zimujesz? Bo słyszałem, że ona lubi cieplej w zimie. U mnie należała do tych, które nigdy nie rosły w zimie.
Sławek

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #126 dnia: Października 20, 2020, 08:34:23 »
Orbea dummeri zimę spędza na nieogrzewanym parapecie z innymi stapeliowymi. Temperatury nie mierzę, więc nie potrafię dokładnie powiedzieć, jak to wygląda od tej strony.

Ten sezon nie był najlepszy dla moich stapeliowych - słabo lub w ogóle nie przyrosły i kiepsko kwitły (pąków trochę było, jednak w większości je zasuszały). Coś tam jeszcze pączkuje, więc przy odrobinie szczęścia może uda się zobaczyć kwiaty Stapelia divaricata oraz Stapelia cedrimontana.

Debiutowały w tym roku S. obducta i najpewniej jakaś S. hirsuta.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2020, 08:36:56 wysłana przez dorsiger »
Mateusz

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #127 dnia: Października 20, 2020, 09:14:11 »
Może zbyt zimno zimujesz, wiele stapeliowych pochodzi z naprawdę ciepłych rejonów :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinocereus viridiflorus i spółka
« Odpowiedź #128 dnia: Października 22, 2020, 05:57:07 »
Myślę, Tomku, że raczej nie. Dawniej, gdy miałem więcej tych roślin, były zimowane w niższej temperaturze i było ok. Zobaczymy co przyniesie kolejny sezon:)

Dzisiaj debiutowała Stapelia cedrimontana. Ładny kwiat - na żywo jest prawie czarny.
Mateusz