Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Copiapoa cinerea  (Przeczytany 1689 razy)

Offline Tomasz1

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Copiapoa cinerea
« dnia: Lipca 18, 2014, 11:48:09 »
Witam
Chciałem zaprosić na stronę https://www.flickr.com/photos/28320815@N06/sets/72157645497113972/ gdzie można zobaczyć zdjęcia pięknej i dorodnej Copiapoa cinerea z kolekcji Michała (BOBa), któremu należą się gratulacje za wyhodowanie tak ładnego egzemplarza. Obok widać też trochę innych dorodnych chilijczyków, m.in. bardzo ładny egzamplarz Copiapoa gigantea.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2014, 11:51:02 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Copiapoa cinerea
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2014, 03:01:21 »
Cześć,
jeszcze raz dzięki za uznanie.
Chciałbym dodać, że w albumie nie są zamieszczone zdjęcia 3 palet z rasowymi czylijczykami (wszystkie z numerami polowymi), które sam wysiewałem w 2008 roku z nasion zamówionych w SuccSeed.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Copiapoa cinerea
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2014, 09:08:08 »
Michał, ile orientacyjnie lat ma twoja C. cinerea?
Cytuj
w albumie nie są zamieszczone zdjęcia 3 palet z rasowymi czylijczykami (wszystkie z numerami polowymi), które sam wysiewałem w 2008 roku z nasion zamówionych w SuccSeed.
czekamy na zdjęcia !
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Copiapoa cinerea
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2014, 03:01:48 »
Cześć,
trudno powiedzieć, ale na pewno nie mniej niż 20.

Szczerze mówiąc, to im dłużej przyglądam się tym zdjęciom i roślinom, do których żywię tyle sentymentu, to coraz usilniej zastanawiam się, czy zapierając się nogami i rękami, nie powinienem walczyć o utrzymanie i odrestaurowanie kolekcji, zamiast skłaniać się do najłatwiejszego rozwiązania, czyli powierzeniu ich innej osobie.  :-\
Pozdrawiam,
Michał

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Copiapoa cinerea
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2014, 03:12:40 »
Zaprzyj się lepiej, bo kolekcja piękna. :)  Szkoda tylu lat pracy i poświęcenia.
Mateusz