Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: siewki ferocactusa i co dalej?  (Przeczytany 1391 razy)

Offline cinamonngirl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
siewki ferocactusa i co dalej?
« dnia: Lipca 10, 2014, 06:06:44 »
Metodą prób i błędów mojemu Ojcu udało się wyhodować takie siewki... :)
Jako,że są to nasze pierwsze siewki a i nie jesteśmy jeszcze bardzo wgłębieni w wiedzę kaktusiarską pojawia się pytanie: kiedy je najlepiej przepikować?
Dodam,że słój na chwilę obecną jest lekko uchylony.


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: siewki ferocactusa i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 10, 2014, 06:34:32 »
W ksiażce Woźniaka jest że przy wysokości rolłin 0,5-1 cm.


Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: siewki ferocactusa i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 10, 2014, 06:36:33 »
I dodam jeszcze że siewki wyglądają bardzo zdrowo - uważaj żeby ich nie przypalić gorącem, pokrywka powinna  być nadal uchylona.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: siewki ferocactusa i co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 10, 2014, 08:05:55 »
są różne szkoły dotyczące pikowania  , ja zrobił bym wg metody ; pikuj jak zrobi się ciasno
siewki są bardzo ładne , nie ma glonu i nie są zbyt gęsto , wygląda ze mają wystarczającą ilość światła
i skoro wieko już jest uchylone , znaczy ze można od czasu do czasu otworzyć bardziej , więc można je też podlewać
ja swoje siewki otwieram , zraszam odstaną wodą z bardzo niewielkim dodatkiem środka grzybobójczego
i z nawozem też rozcieńczonym chyba 10x mniej niż podaje instrukcja i znów przykrywam
fotki moich siewek są w innym temacie

są tak ładne ze szkoda ich już pikować   
Andrzej

Offline cinamonngirl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: siewki ferocactusa i co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 12, 2014, 06:30:47 »
Dziękuję za rady.
Nasion było wysianych 25szt. ,wzeszło 15 :)
W takim razie póki co zostawiam je w słoju.
Nadal są lekko uchylone. Podlane były już raz , do podlania użyłam wody destylowanej z małym dodatkiem nawozu./i]

fotki moich siewek są w innym temacie
Oglądałam Twoje siewki,są bardzo ciekawe a z tego co pamiętam  gdzie kiedyś czytałam to Aztekium jest niezbyt łatwe w uprawie ale właśnie dobrze udaje się jako roślina szczepiona tak jak to zrobiłeś ale mogę się mylić ;).

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: siewki ferocactusa i co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 16, 2014, 07:53:55 »
Wszystkie aztekium udają się TYLKO jako rośliny szczepione :), chyba że ktoś ma naprawdę badrzo duży talent do uprawy kaktusów