Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Jakie są wg Was " najbrzydsze " kaktusy  (Przeczytany 6786 razy)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Jakie są wg Was " najbrzydsze " kaktusy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 20, 2014, 11:40:34 »
trzy to mało , weź z pięć od razu
GRUSON zyje bardzo długo i zakwita też w starszym wieku więc trzy moga nie wytrzymać 
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jakie są wg Was " najbrzydsze " kaktusy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 21, 2014, 12:20:27 »
A które kaktusy żyją krótko?

Grusona kupiłem tak przy okazji, ładnie się wokół najmłodszych cierni na górze pożółcił. Ale za to w tym roku zaszalałem i kupiłem trzy (w sumie dwie bo jeden to był bonus) A. asterias. Długo się nad nim zastanawiałem bo to najwrażliwszy gatunek ale on tak mi się podoba... ze się skusiłem.
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Jakie są wg Was " najbrzydsze " kaktusy
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 21, 2014, 02:36:41 »
O asterias mówią że trudny w uprawie - nie wiem czy to prawda bo u mnie kwitnie co rok jak szalony przez całe lato, a i co roku w rozmiarze mu przybywa. Myślę, że są trudniejsze kaktusy w uprawie od astrophytum - jedyną wadą astra może być według mnie powolny przyrost.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Jakie są wg Was " najbrzydsze " kaktusy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 21, 2014, 07:21:48 »
Grunt chyba to dobre podłoże - ludzie sadzą w podłożach torfowych czy próchnicy, a potem się dziwią że pada.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Jakie są wg Was " najbrzydsze " kaktusy
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 22, 2014, 11:51:11 »
Astrophytum lubi podłoze lekko zasadowe i trzeba je zrobić sobie samemu . Wszytkie substraty workowane są robione na bazie torfu wysokiego i niskiego , odkwaszanego wapnem . podnosi to wprawdzie pH do ok 6 ale to za mało i z czasem podłoze znów staje się kwaśniejsze .
ale dalszą dyskusje proponuję przenieść do http://www.kaktusy-sukulenty.pl/forum/index.php?topic=979.0
tutaj mozemy spoko pogadać o Astrofytkach i kazdy to znajdzie
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2014, 11:58:27 wysłana przez Kryzys »
Andrzej