Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!  (Przeczytany 3786 razy)

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« dnia: Lipca 04, 2014, 04:17:56 »
Cześć,
z powodów osobistych zostałem zmuszony :( do wystawienia na sprzedaż prawie całej mojej ogromnej kolekcji kaktusów.
Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=4393866316
Gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Taka okazja już się nie powtórzy!
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2014, 07:58:03 wysłana przez BOB »
Pozdrawiam,
Michał

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2014, 05:14:34 »
ładny zbiór ładnych roślin , myślałem ze to jest licytacja , ale tam jest też  KUP TERAZ .....  chyba dosyć tanio to puszczasz

no ale skoro musisz  ........  trochę  szkoda tych lat pracy ......
Andrzej

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2014, 07:57:04 »
Cześć,
wiem i robię to z bólem serca, ale zmusiło mnie życie. Poza tym pragnąłbym, żeby trafiły w ręce osoby, która będzie mogła poświęcić im tyle czasu i uwagi (jak ja jeszcze niedawno) na ile zasługują…
Pozdrawiam,
Michał

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2014, 08:27:53 »
Szkoda, że musisz sprzedać. Ciekawe rośliny zgromadziłeś. Zdjęcia i filmy obejrzałem z prawdziwą przyjemnością. Szkoda też, że sprzedajesz całość, a nie wybiórczo...
Mateusz

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2014, 08:54:29 »
Rzeczywiście piękna kolekcja. Szkoda że dopiero teraz ja przedstawiasz gdy się jej pozbywasz. Nie będę się pytał dlaczego ją sprzedajesz - znam życie, powodów moze być wiele. filmik bardzo fajny, nie tylko pokazuje rośłiny, ale też jest dobrym instruktażem dla początkujących jak dbać o kolekcję i jak uporawiać kaktusy. Kolejny wielki plus to eleganckie i schludne ułożenie wszystkiego - nie tak jak w niektórych kolekcjach , gdzie często wiele ciekaych dorodnych i pięknych kaktusów jest upvhanych byle jak jakiś skład zielenimy i czasem przyjemność z ogladania jest pomniejszona, wszak na kolekcję można patrzeć nie tylko jak na sumę gatunków jakie się znajdują w szklarni, ale jak na pewną całosć.

Zgadzam sie z dorsinger, że sprzedaż całości może nie być najlepszym pomysłem - mało kto ma tyle miejsca w szklarni zeby wszystko wziąść, no i mało kto ma t same gusta. Może podzielić lepiej na kilka mniejszych częsci - meksykańczyki, kaktusy z ameryki płd, itp.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2014, 05:06:01 »
Bardzo fajna kolekcja. Moim zdaniem dużo więcej warta niż 5000 zł. Widać, że rośliny są zdrowe i zadbane, nie mówiac już o tym, że zauważyłem tam mnóstwo starych okazów.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 09, 2014, 05:25:15 »
Fajna kolekcja, zadbana, profesjonalnie prowadzona, i z dorodnymi kaktusami. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to nie najlepsza ekspozycja - opuncje powciskane w różne miejsca zasłaniają wiele, najlepiej byłoby je wszystkie umieścić w jednaj cześci foliaka, druga rzecz to zbyt małe doniczki, przez co wiele pięknych okazów nie jest dostatecznie wyeksponowanych. Jeśłi chodzi o cenę to wychodzi, że dorodna stare kaktusy kosztują 1,50 zł ! Wiele wiele za mało. Myślę, że warto podnieść cenę, bo ta jest zasmucająco zaniżona..

pozdrawiam

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2014, 05:52:01 »
cena oczywiście za niska , ale to nie zmienia faktu ze kupca nie ma .... problem jest gdzie indziej , jest tego bardzo dużo i mimo iż sa to na prawdę fajne roślinki to
pewnie mało kto ma miejsce żeby to przezimować
ludzie którzy interesują się i zajmują kaktusami już maja jakiś swój zbiór , a Ci co ich nie interesuje to nie kupią ,
za te pieniądze sam chętnie bym kupił , ale nie dam rady tego upchnąć na zimę  ..............   
Andrzej

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 09, 2014, 07:21:58 »
Takie jest życie kaktusiarza w Polsce - człowiek zbiera kaktusy, pielęgnuje, wysiewa, kupuje, jeździ za nimi po giełdach, a potem nikt tego nie chce przyjąć prawie za darmo. Za granica znalazłby się handlarz, który by je przetrzymał do czasu aż sobie powyprzedaje inym kaktusiarzom. U nas rzeczywiście nikt nie ma po prostu miejsca i nie miałby też komu odsprzedać bo inni też nie mają miejsca.

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2014, 10:12:47 »
Cena jest raczej symboliczna. Miejsce na rozsądne przezimowanie a także transport całości to chyba największe wyzwania. Przewożenie osobówką raczej nie wchodzi w ... rachubę.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: OGROMNA KOLEKCJA NA SPRZEDAŻ!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 10, 2014, 01:14:06 »
Cześć,
kaktusy są rzeczywiście niezbyt dobrze wyeksponowane i muszę przyznać, że spora część z nich posiada o wiele za małe doniczki, przez co dorosłe rośliny duszą się w strasznej ciasnocie. Niestety, między innymi właśnie brak czasu zmusza mnie do sprzedaży…
Pozdrawiam,
Michał