Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Wystawa na Słowacji  (Przeczytany 3613 razy)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Wystawa na Słowacji
« dnia: Czerwca 08, 2014, 11:16:42 »
Wystawa kaktusów i sukulentów na Słowacji w dniach  10-14,06,2014

moze być ciekawie

http://www.ruzomberok.sk/sk/mesto/spravy/oznamy/vystava-kaktusy-a-sukulenty-v-mestskej-kniznici
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2014, 03:59:50 »
Nie wiadomo czy była sprzedaż kaktusów - nie widziałem na plakacie. Takie małe imprezy to raczej przy okazji, dla tych ktorzy akurat są w okolicy, a specjalnie jechac to zbyt duże ryzyko.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2014, 04:34:21 »
postaram się coś więcej dowiedzieć na ten temat , jak te wystawy wyglądają
ale skoro jest to juz 29 wystawa to ma ona raczej charakter większy niz tylko regionalny
a 30 moze byc całkiem z rozmachem przygotowana  , ale jak dotra do mnie jakies informacje na ten temat to na pewno
dam znać . Osobiście wybrałem Bieszczady i Wetlinę na te ostatnie trzy dni zeszłego tygodnia i było fantastycznie
 
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2014, 04:41:12 »
Bylem kiedys na takiej wystawie w Dvur Kralowe - ale nie tej dużej giełdzie, tylko po prostu wystawie klubu kaktusiarzy z Dvur Kralove w tamtejszym znanym Zoo-Safari. Istotnie było troche roślin na sprzedaż, nawet całkiem sporo i wiele ciekawych. Tamtejszy klub jest bardzo prężny, jednak w innych tak juz byc nie musi
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 18, 2014, 10:26:35 »
trochę informacji na temat wystawy , klubu kaktusiarzy organizujących te wystawi i sklepu internetowego - nasiona , rośliny

https://www.facebook.com/pages/Spolok-priate%C4%BEov-kaktusov-Vr%C3%BAtky/746549672027867?sk=likes

http://kaktusyfabian.webnode.sk/
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 25, 2014, 03:52:20 »
Ktoś był może na tej wystawie, lub jakiejkolwiek innej Na Słowacji lub w Czechach?
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 26, 2014, 12:03:16 »
Ktoś był może na tej wystawie, lub jakiejkolwiek innej Na Słowacji lub w Czechach?

chodzi Ci o to czy ; był nie dawno ? czy był w ogóle ?
osobiście byłem / dosyć dawno / jeszcze ze śp.  Andrzejem Typiakiem w Koszycach
fajna wystawa , dużo fajnych roślin jak na owe czasy , mam gdzieś fotki , jak znajdę to zeskanuję i wstawię
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 26, 2014, 08:50:08 »
Chodziło mi oczywiście o tegoroczne wystawy w Czechach i na Słowacji :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 26, 2014, 10:47:42 »
Tradycją czeskich i słowackich wystaw klubowych jest to, że hodowcy wystawiają swoje rośliny na sprzedaż. Zyski ze sprzedaży roślin idą na działalność bieżącą klubów oraz rekompensują koszty wystaw.

Offline tangerine

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +5/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wystawa na Słowacji
« Odpowiedź #9 dnia: Września 08, 2015, 01:58:50 »
Jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat targów, wystaw kaktusiarskich u naszych sąsiadów to proszę o wcześniejszą informację, żeby można było przygotować wyprawę po kaktusy.