Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Co to za kaktus?  (Przeczytany 1228 razy)

Offline Lalka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Co to za kaktus?
« dnia: Maja 01, 2014, 12:19:30 »
Ten kaktus jest w mojej rodzinie od wieeleu lat. Niestety, nikt się im odpowiednio nie zajmował, więc jeszcze nigdy nie widziałam jak kwitnie (mam nadzieję, że teraz to się zmieni). Trochę go ogarnęłam (pozbyłam się masy odnóg i zostawiłam tylko tego jednego). Próbowałam znaleźć co to za gatunek, ale ja się nie znam, więc proszę Was o pomoc =)
Jakoś blado wyszedł na zdjęciu - ma ciemniejszy i bardziej intensywny kolor, kolce u nasady są ciemne, na końcach jasne.


Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to za kaktus?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2014, 09:15:37 »
Witaj
to jakiś echinopsis

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co to za kaktus?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 02, 2014, 12:12:51 »
 :)  całkiem ładnie wygląda , nie jest zaniedbany , a odrosty kaktusom tylko dodają urody , więc szkoda było je usówać
to na 100% Echinopsis najlepsza podkładka w świecie kaktusów  , przezimuj go raz tak jak powinno się zimować kaktusy a zakwitnie
koledzy na pewno pomogą go nazwać , ale jest sporo mieszańców i nawet oglądając grafiki na google można znaleźć kilka podobnych o różnych nazwach
np ; http://es.wikipedia.org/wiki/Echinopsis_obrepanda
powodzenia w uprawach i nie wyrzucaj odrostów !!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2014, 01:06:04 wysłana przez gnet »
Andrzej

Offline Lalka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to za kaktus?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 02, 2014, 12:16:36 »
Wygląda ładnie bo zostawiłam tego najładniejszego  ;) Kaktus stał przez wiele lat w malutkiej doniczce (wszyscy bali się przesadzić go), więc te odrosty strasznie się pozniekształcały (wielka, zbita bryła kaktusów). Kilka ładniejszych odrostów zostawiłam.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Co to za kaktus?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 03, 2014, 08:02:50 »
Dzień dobry,
to Echinopsis multiplex lub oxygona.
Pozdrawiam,
Michał