Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Kto siał Aztekium ???  (Przeczytany 18919 razy)

Offline Wodzu1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kto siał Aztekium ???
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 18, 2015, 11:06:14 »
Aztekium sieje się na agar,siewka ma ca 1mm średnicy, potem rośnie w dużym tempie  -do końca roku może mieć ze 4 mm średnicy.Po uzyskaniu średnicy 1cm  na własnym korzeniu wzrost słabnie do 5 -6 mm w roku mogą się pojawiać  pierwsze kwiaty .

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kto siał Aztekium ???
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 26, 2015, 06:14:52 »
Nie słyszałem o takiem metodzie a nawet nie udało mi się znaleźć nic w necie ale być może źle szukałem. Czyli de facto niezły sprinter z tego Aztekium. A możesz jakieś namiary podrzucić odnośnie metody wysiewu?
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Kto siał Aztekium ???
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 27, 2015, 11:18:45 »
Jest w necie (po polsku  ;) ) tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ale to już inna para kaloszy. Agar jest obojętny, wolny od wszelkich zanieczyszczeń. Ma jedną wadę siewki trzeba dosyć szybko po wykiełkowaniu szczepić lub przepikować do właściwego substratu bo korzenie w agarze nie chcą rosnąć zgodnie z siłami grawitacji w dół tylko rozchodzą się na boki,

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kto siał Aztekium ???
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 27, 2015, 11:54:23 »
Nie spodziewałem się po polsku więc szukałem po angielsku w necie i jakoś tak o książce nie pomyślałem aby zajrzeć ale znalazłem za to masę informacji o namnażaniu Aztekium in vitro. Jeszcze tylko taka mała uwaga, Twój post nieco koliduje z tym co napisał wodzu czyli można zapomnieć o takim szybkim uzyskaniu centymetrowego Aztekium...Ech szkoda  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2015, 07:11:55 wysłana przez gnet »
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Kto siał Aztekium ???
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 29, 2015, 07:26:24 »
Chyba nie koliduje.Jak dotrze tu Paweł (Wodzu1) to musi swoje myśli bardziej rozwinąć  ;)  Wysiew do agaru, po dwóch miesiącach przepikowanie do mocno przepuszczalnego substratu, po roku do substratu właściwego z siarczanem wapna.