Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Czy coś mu dolega??  (Przeczytany 1826 razy)

Offline dkf385

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +2/-0
    • Zobacz profil
Czy coś mu dolega??
« dnia: Listopada 09, 2013, 03:10:50 »
Witam.
Chciałabym się dowiedzieć czy mam sie martwić i zacząć jakoś leczyć mojego TEPHROCACTUS articulatus v. papyracanthus, czy to u nich normalne.
Dzisiaj zauważyłam że ma jakieś plamy na górze, najpierw myślałam ę gnije albo pleśnieje, ale skórę ma bardzo twardą i w miejscy plam nawet sie nie ugina.

I jeszcze przy okazji. Czy jak ta dolna część mu sie marszczy to jest to normalne i taki ma być, czy powinnam oderwać tą górną część i ukorzenić?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline bod333

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy coś mu dolega??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2013, 10:07:45 »
Witam. Moim zdaniem Twojemu tefrakowi nic groźnego nie dolega. Zmarszczeniem nie ma się wogóle co przejmować, natomiast te szare plamy to jakaś niewielka infekcja, z którą roślina sobie powinna spokojnie poradzić. Na moich zdarzało się podobnie i co najwyżej roślina wytwarzała nowy człon z innego miejsca. Bogdan.

Offline borys

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy coś mu dolega??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2013, 08:38:15 »
Mam  problem z moim Williamsa, Echinocactus williamsi nie wiem czy to przez tempa czy cos... Jest troszkę miękki  i zmarszczył sie...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Czy coś mu dolega??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 18, 2013, 09:54:44 »
Dzień dobry,
piszesz bardzo zagmatwanie. Nie wiadomo, czy chodziło Ci o temperaturę, czy o tempo wzrostu.

Lophophora williamsii, bo taka jest jej prawidłowa nazwa gatunkowa, wygląda na lekko odwodnioną. Jeśli uprawiasz ją w temperaturze pokojowej, to zwilż podłoże i pozwól mu wyschnąć. Za ok. 2 tygodnie przeprowadź normalne podlewanie.
Pozdrawiam,
Michał