Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Moja mała kolekcja  (Przeczytany 2330 razy)

Offline Elfisher

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Moja mała kolekcja
« dnia: Sierpnia 17, 2013, 12:32:38 »
Hodować kaktusy zacząłem mniej więcej rok temu. Większość z nich kupiłem w lokalnym centrum ogrodniczym lub przez internet. W maju posadziłem pierwsze nasiona - Karnegii Olbrzymiej, z 10 wyrosło 7 co jest dla mnie sukcesem, bo spodziewałem się porażki. W przyszłym roku chciałbym jeszcze posadzić kilka Lithopsów. Na początku nie wiedziałem jak się zajmować swoimi roślinami, ale sporo nauczyłem się ze starego poradnika "Kaktusy". Na początku trochę przelewałem kaktusy, co widać na zdjęciach grubosza. Jedno pachypodium zrzuciło mi prawie wszystkie liście, i już drugi rok próbuje dojść do siebie, choć wszystkie nowe listki puszcza czarne. Może za kilka lat wróci do normy. Najlepiej rośnie mi grubosz drzewiasty, przywiozłem szczepkę z Niemiec, miał kilka centymetrów i po dwóch latach urósł do prawie 30cm. W przyszłym roku zacznę go przycinać i formować, zobaczymy czy się przyjmie.



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Elfisher

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Moja mała kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 17, 2013, 12:35:56 »
Bardzo podoba mi się też mój pochrzyn słoniowy, w marcu zrzucił liście i teraz widzę że zaczyna wypuszczać nowe. Trochę zmarniał (zapadł się do środka, zdeformował) ale mam nadzieję że z liśćmi nabierze kształtów.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Moja mała kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 17, 2013, 09:38:45 »
Dzień dobry,
gratuluję ciekawie zapowiadającej się kolekcji. Oby tak dalej. :)

Też ostatnio zainteresowałem się kaudeksami. Pochrzyn słoniowy jest naprawdę uroczą rośliną.

Kaktus, którego oznaczyłeś jako Cephalocereus senilis to w rzeczywistości Espostoa lanata.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Moja mała kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 28, 2013, 08:26:55 »
Witaj
tym twoim kaktuskom, które roaana w samym torfie radziłbym zmienić podłoże na bardziej przepuszczalne, inaczej nienajlepiej będzie się im działo, a zwłaszccza astrophytum.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Moja mała kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2014, 10:33:13 »
elfisher, co słychać w twojej kolekcji ?  :) - dobrze sie zapowiadała :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą