Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Identyfikacja  (Przeczytany 2112 razy)

Offline MrBulioner

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Identyfikacja
« dnia: Lipca 18, 2012, 08:42:52 »
Dzień dobry,
Ostatnio ukradłem babci kakusa. Doszedłem do wniosku, że tak naprawdę nic o nim nie wiem. Wydaje mi się że jest to Echinocactus grusonii, ale nie jestem pewny dlatego proszę was o pomoc. Lepiej podlewać od góry czy przez podsiąkanie? Czy wytrzyma temperaturę za oknem ok. 35 stopni w pełnym słońcu, a w nocy spadek do ok. 8 stopni? Jak możecie napiszcie mi jak traktować tego kaktusa.
Link do zdjęcia:


http://desmond.imageshack.us/Himg88/scaled.php?server=88&filename=zdjcie0039e.jpg&res=landing

(trochę niewyraźne, ponieważ robione aparatem w telefonie 5mpx ;/ )
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2012, 08:51:45 wysłana przez MrBulioner »

Offline chaveiro

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 18, 2012, 02:29:43 »
Witam, nie wiem jak innym, ale mnie przy otwarciu zdjęcia pojawia się taki komunikat: "Error 502 while fetching image source."
Pozdrawiam Mariusz "Chaveiro"

Offline MrBulioner

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 18, 2012, 03:25:02 »
Witam, nie wiem jak innym, ale mnie przy otwarciu zdjęcia pojawia się taki komunikat: "Error 502 while fetching image source."
Ja nie mam żadnego problemu z otwarciem, jak nie działa spróbujcie to:

http://imageshack.us/photo/my-images/88/zdjcie0039e.jpg/

Offline kwiatuszek3406

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2012, 03:33:22 »
U mnie otwiera się bez problemu. Szkoda mi Twojej babci, lepiej oddaj i idź do Lidla od poniedziałku są  te same Echinocactusy tylko po 11,99 i chyba większe od Twojego. Właśnie 3 godz. temu kupiłem.Dobrze, że nie zabrałeś babci dowodu ;) :) ;D

Offline MrBulioner

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2012, 05:07:06 »
U mnie otwiera się bez problemu. Szkoda mi Twojej babci, lepiej oddaj i idź do Lidla od poniedziałku są  te same Echinocactusy tylko po 11,99 i chyba większe od Twojego. Właśnie 3 godz. temu kupiłem.Dobrze, że nie zabrałeś babci dowodu ;) :) ;D
Ukradłem miało być w cudzysłowie^^. Dała mi tego kaktusa bo stał na działce i nie miał kto się nim opiekować, a ona ma takiego samego tylko że z 3x większego ;). Kaktusów lepiej nie kupować w marketach typu Lidl czy Biedronka, bo mogą być "chore" czy coś w tym stylu. Lepiej kupić w kwiaciarni kaktusa lub nasionka ;)

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2012, 07:54:41 »
Kaktusów lepiej nie kupować w marketach typu Lidl czy Biedronka, bo mogą być "chore" czy coś w tym stylu. Lepiej kupić w kwiaciarni kaktusa lub nasionka ;)
Dzień dobry,
bardzo mądre słowa.

Twój kaktus bez problemu powinien znieść takie wahania temperatury. Byle tylko nie doznawał on szoku termicznego.
Więcej na temat fotela teściowej znajdziesz na przykład na stronach:
Pozdrawiam,
Michał

Offline kwiatuszek3406

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 19, 2012, 08:05:08 »
Nie do końca się z tym zgodzę przed kupnem zawsze dokładnie je oglądam a nawet wyciągam z doniczki na co personel patrzy niechętnie ale ja się tym nigdy nie przejmuję i sprawdzam dokładnie system korzeniowy. Tem którego kupiłem tzn. fotel teściowej jest w stanie idealnym jeszcze w Lidlu nie zdążyli go przelać i zaniedbać a cena 2 3 razy niższa niż w kwiaciarniach a w nich ceny z kosmosu i jak im się dokładnie przyglądałem t w 8 przypadkach na 10 totalnie przelane wręcz zgniłe korzenie
a personel w kwiaciarniach kompletnie nie ma pojęcia o pielęgnacji kaktusów zresztą tak jak w marketach o nazewnictwie nie wspomnę.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2012, 07:26:17 »
Dzień dobry,
może cytat dobrze tego nie oddawał, ale miałem na myśli wszelkie miejsca (markety, kwiaciarnie), gdzie sprzedaje się zaniedbane rośliny. Kaktusy powinno kupować się tylko u hodowców (ewentualnie wysyłkowo) lub w specjalistycznych ogrodnictwach zajmujących się ich uprawą. Ja preferuję wysiew dobrze opisanych nasion z danymi lokalizacyjnymi, ponieważ uzyskane tą drogą okazy mają dla mnie największą wartość.
Pozdrawiam,
Michał