Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Identyfikacja  (Przeczytany 1197 razy)

Offline Tomek1967

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Identyfikacja
« dnia: Czerwca 28, 2012, 03:13:21 »
Prosiłbym o identyfikację kaktusa, mnie przypomina Astrophytum senile ale raczej się mylę.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 28, 2012, 09:16:18 »
Dzień dobry,
to Echinopsis, a dokładniej przedstawiciel dawnego rodzaju Lobivia. Na pierwszy rzut oka roślina skojarzyła mi się z L. ferox, jednak będziesz musiał przewertować setki, a nawet tysiące pięknych fotografii, np. ze strony Tomka Blaczkowskiego (www.lobivia.pl), by się o tym przekonać.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:51:12 »
Jak zakwitnie będzie można lepiej wyrokować. Pki co, jeśli to lobivia, to nie wiem czy podłoże nie jest zbyt żyzne - sam humus, jeśli dobrze widzę, w przypadku tych kaktusów na dłuższą metę nie jest najlepszy.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2012, 08:21:04 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Oczy Nocy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 29, 2012, 11:17:45 »
Mi to raczej wygląda jak Echinopsis leucantha, mam takiego, tylko większego i wygląda identycznie ;)

Offline Tomek1967

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2012, 08:07:10 »
Dziękuję za odpowiedż i sugestje