Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Austrocactus- uprawa  (Przeczytany 447 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Austrocactus- uprawa
« dnia: Września 14, 2020, 12:59:27 »
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jednego, może kilku okazów z rodzaju Austrocactus. Co ciekawe, znajduję na sprzedaż albo nasiona albo rośliny szczepione. Czy ktoś ma/miał jakieś doświadczenia, którymi chciałby się podzielić, z tym jakby nie było mniej popularnym rodzajem? Nie jest chyba aż tak trudny, że trzeba od razu szczepić? Doświadczenia z wysiewu również jak najbardziej mile widziane.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Austrocactus- uprawa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2020, 09:45:45 »
Niektóre sa bliskie mrozakom, ale to zależy od gqtunku. Wysiew to masakra - wydajność jak u opuncji
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Austrocactus- uprawa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 22, 2020, 01:19:19 »
Nie pocieszasz mnie Tomaszu. Będę jednak próbował je wysiewać. To, że lubią zimny okres spoczynku to wiem ale zastanawiam się jak bardzo są trudne, że jest ich tak mało. W końcu to nie są brzydkie rośliny.
Sławek

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Austrocactus- uprawa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 22, 2020, 09:09:04 »
Austrokaktusy razem z pterokaktusami to jedne z tych roślin, dla których na pewno znajdzie się miejsce w moim ogrodzie zimowy, który będzie skończony razem z domem za ok. 3 lata. Być może urzekają mnie swoją niską popularnością i rozpowszechnieniem w kolekcjach, a także niepospolitym wyglądem.
Pozdrawiam,
Michał