Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej  (Przeczytany 947 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Witajcie !

Dostępny jest nowy numer czasopisma Kaktusy i Inne w formie  elektronicznej, ze świetnym materiałem.
Zachęcamy do nabywania pisma i wspierania w ten sposób tego jednego z najlepszych na świecie czasopism kaktusowych.

O numer można prosić pod adresem: email: okmks@post.com. Cena formy elektronicznej: 4 pln.

"Kaktusy i Inne" to czasopismo polskich miłośników kaktusów i jedno z najlepszych czasopism kaktusiarskich na świecie. Wspierajmy je!

pozdrawiamy

PTKS
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2020, 01:42:00 »
Wersja drukowana za ok tydzień.
pozdr
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2020, 03:07:49 »
Czy mam tylko takie mylne wrażenie czy wszystko zaczyna nabierać tempa i co najważniejsze regularności?
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2020, 08:44:40 »
Jak najbardziej tak ! :)

Nowy num jest planowany za 1,5 miesiąca. Jesli ktos z Was ma jakis materiał, to zapraszamy
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2020, 09:17:57 »
Większość wydawców chyba zmniejsza częstotliwość, ostatnio czytałem ciekawe uwagi o Xerophila, problemach z artykułami , autorami itd

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 08, 2020, 05:16:32 »
Pismo xerophilia zakonczyło juz dzialalność. Prawda jest taka że nikt ich nie czytał. Zlekceważyli kaktusiarzy rumuńskich - nie publikowali w ogóle po rumuńsku i postawili na międzynarodowych kaktusiarzy, a ci tego nie czytali
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2020, 05:45:11 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 09, 2020, 05:26:29 »
Cóż, po angielsku jest naprawdę duży wybór tytułów z mocną pozycją na rynku i trudno się przebić jednak PDFy Xerofilii były chyba dwujęzyczne.
Sławek

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2020, 07:22:43 »
Zlekceważyli kaktusiarzy rumuńskich - nie publikowali w ogóle po rumuńsku i postawili na międzynarodowych kaktusiarzy, a ci tego nie czytali
jednak PDFy Xerofilii były chyba dwujęzyczne.
I tutaj był chyba problem. Stawianie na angielsokojęzycznosc. Zamiast dbać o rodzimy rynek ( jak KiN 😉 ) postawili na międzynarodowy, a nie każdy w danym kraju  gdzie wydaje się pismo może czytać po angielsku.
A dostępne numery Xerophilia są tylko po angielsku
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2020, 07:24:28 wysłana przez Roman M »
Pozdrawiam
Roman

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 09, 2020, 10:12:09 »
Obok wersji angielskiej była wersja języka ojczystego autora, ale po rumuńsku zasadniczo nie publikowali. Chcieli zawojować świat, ale okazało się to kompletną klapą, choć mieli dobry materiał (w tym autorów z Meksyku) - nie wiem do końca czemu tak się stało, ale to nauczka dla innych. W każdym razie zdradzili Rumunię i dostali to na co zasłużyli.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2020, 10:44:48 »
Jako laik w temacie wydawnictw kaktusowych myślę że tekst musi być odkrywczy. Mówić o czymś czego nikt wcześniej nie pisał. Co z tego że piękne zdjęcia z biotopu jak generalnie powtarzane są te same informacje, dlatego artykuły z opisami nowych gatunków cieszą się zainteresowaniem, jest to coś nowego. No i oczywiście znane nazwisko w świecie kaktusiarskim zawsze przyciąga do czytania.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 09, 2020, 11:43:16 »
Łał, a jednak się nie zgodzę. To nie jest "Acta botanica" tylko pisemko hobbystyczne. Informacje z natury rzeczy nie są odkrywcze. No chyba, że ty posiadasz w domowym zaciszu laboratorium oraz dysponujesz funduszami na aparaturę i odczynniki oraz wystarczająco dużo wolnego czasu aby mieć wyniki do napisania czegoś na przykład na temat różnic w sekwencji chlDNA u poszczególnych rodzajów podrodziny Opuntioideae. Ciągle dowiadujemy się czegoś nowego o swoich starych roślinach i warto się tym podzielić z innymi. Było akurat na forum ciekawe spostrzeżenie jednego  z forumowiczów, że jego mammillaria potrafi przekrzywić ciężką głowę w stronę słońca w przeciągu kilku tygodni. Poza tym przez odkrywczy naukowy artykuł napisany zgodnie z zasami sztuki pewnie mało kto dałby radę przebrnąć a o czytaniu tego z przyjemnościa bądź dla rozrywki to już można zapomnieć. Mnie osobiście interesują dwa rodzaje artukułów, prezentujące wyniki uprawy w warunkach polskiego klimatu i krajów sąsiadujących albo właśnie ze środowiska naturalnego. Czytając takie właśnie mało odkrywcze artykuły nauczyłem się uprawieć ariokarpusy, jako początkujący nie zabiłem ani jednego. Później przyszła pora na pediokaktusy, ze wszystkich jakie nabyłem odpukać padł mi jeden oraz inne rodzaje uważane za trudne a warunki mam dalekie od idealnych. O to moim zdaniem chodzi w takich pisemkach.
Sławek

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 10, 2020, 12:34:57 »
Tu nie ma się co zgadzać albo nie zgadzać. Każdy ma inne oczekiwania , i bardzo dobrze. Ja napisałem co mnie interesuje i to tyle. Opis wyprawy 50 ekipy na stanowisko np Pelecyphora aseliformis który nic nowego nie wnosi jest dla mnie średnio ciekawy.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 10, 2020, 12:43:37 »
No właśnie nie napisałeś, pusty slogan w stylu "artykuł musi być odkrywczy" to jak Morawiecki o gospodarce, że musi być innowacyjna, to właśnie nic nie wnosi poza pustym krytykanctwem. Akurat jest nabór na nowy numer KI. Po prostu pokaż nam wszystkim jak to się robi.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 10, 2020, 07:25:02 »
Witajcie

po prawdzie to w naturze już dośc trudno znaleźć coś odkrywczego, nawet większość "nowych" taksonów - podgat, i odmian to z botanicznego punktu widzenia praktycznie nic nowego. Takie nowosci jak Aztekium valdezii czy Mamm bertholdii zdarzają się raz na kilka lat, a znanych stanowisk jest tak dużo że kaktusiarze chętnie je odwiedzają niż zbaczają z utartych szlaków na bezdroża. A o uprawie wszyscy lubią czytać, choć dla kogoś kto jest dobry w swojej dziedzinie trudno znaleźć w niej coś odkrywczego, podczas gdy bardziej początkujący się zaczytują.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Dostępny numer Kaktusy i Inne 11(4) w formie elektronicznej
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 11, 2020, 10:37:51 »
No właśnie dla mnie jako początkującego to sukcesy uprawowe innych to ciekawa lektura, która pozwala oszczędzić wiele roślin. Jest całkiem sporo trudnych i bardzo trudnych gatunków, więc jest jeszcze sporo miejsca na nowe artykuły.
Sławek