Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Echinopsis, co się dzieje?  (Przeczytany 435 razy)

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Echinopsis, co się dzieje?
« dnia: Lipca 15, 2018, 07:34:03 »
Witam
Po powrocie do domu kilka dni temu zastałem taki widok..
Wiem że kwitł ale teraz się jakby kurczył i zapadał w sobie. Czy to jest owoc i jak z tym postępować?
Pozdrawiam
Roman

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinopsis, co się dzieje?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2018, 09:42:50 »
A ma mokro czy sucho?
Sławek

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinopsis, co się dzieje?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 15, 2018, 10:01:26 »
Z tego co się dowiedziałem to stał trochę w deszczu, na chwile obecną staram się go "osuszyć" ekspozycja południowa
Pozdrawiam
Roman

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinopsis, co się dzieje?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 15, 2018, 10:47:34 »
WIesz, chwilę w deszczu to jest dość nieprecyzyjne określenie. Moje turbinki i strombokaktusy w maju stały nawet nie wiem ile dni w półcentymetrowej wodzie bo byłem na tygodniowym urlopie i już miałem je wybijać z doniczek ale lenistwo spowodowało, że tego nie zrobiłem i jedyne co im się stało to opiły się do oporu. Twój to łatwy gatunek i nawet jak stał dwa tygodnie w mokrej ziemi to nic nie powinno mu być. Porusz go delikatnie, żeby się przekonać, czy twardo siedzi w podłożu, zbierz palcem troszkę z góry żeby zobaczyć jak głęboko zaczyna się mokry substrat. Jeśli się chwieje to wybij z doniczki i wysusz, powinien dość szybko się ukorzenić. Jak na mój gust to ma sporo za dużą doniczkę i za wolno przesycha jednak kolor ma całkiem ładny i wygląda raczej na odwodnionego.
Sławek

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Echinopsis, co się dzieje?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 15, 2018, 11:03:30 »
Właśnie o to chodzi że wcześniej wypełniał całość doniczki a został zakupiony bodajże w 2015r. Byl podlany wcześniej moze 3 dni przed deszczami (też 3 dni). Zmienie podłoże i zobaczymy co z tego wyniknie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2018, 11:17:20 wysłana przez Roman M »
Pozdrawiam
Roman