Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie  (Przeczytany 454 razy)

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie
« dnia: Maja 06, 2018, 02:55:35 »
Mój pierwotny plan podczas krótkiego pobytu  w Barcelonie zakładał wizytę w ogrodzie botanicznym ale musiałem plan zmienić kiedy trafiłem po drodze na Ogród Mossen Costa i Llobera. Ogród położony na zboczu wzgórza Montjuic skąd rozpościera się widok na morze i port w Barcelonie, zajmuje obszar 6 ha. Głównym tematem są właśnie kaktusy i sukulenty które rosną w każdym zakątku ogrodu (dosłownie) 😀
Aloesy, Agawy, Euphorbie, Cereusy, Cleistocactusy, Ferocactusy, Echinocactusy, przypoludnikowate, gruboszowate  oraz wiele innych które cieszą oko każdego "kaktusiarza" Ogółem 800 gatunków kaktusów, sukulentów i drzew tropikalnych. Rośliny zdrowe, chore, oraz uszkodzone przez wandali, wszystko w jakiś sposób się uzupełnia.
Na moje nieszczęście środkowy sektor który bym nazwał " patelnią" z większością kaktusów był zamknięty dla odwiedzających.
Podczas wizyty pogoda nie rozpieszczala, pochmurnie i trochę deszczowo więc fotorelacja jest taka jaka jest 😉
Szczerze polecam wizytę w ogrodzie każdemu kto się wybierze do Barcelony.
Na początek  kilka zdjęć z"patelni"....
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2018, 03:12:33 »
"Patelni" ciąg dalszy...
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2018, 06:51:23 »
Część 3....
Pozdrawiam
Roman

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2018, 08:10:58 »
Dobrze wiedzieć.

Trochę za bardzo poszaleli z tym żwirkiem - wygląda, jakby miał maskować poprzednią warstwę - bo większość roślin się w nim topi.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2018, 08:31:45 »
Dzięi romek za świetną fotorelację. Moim zdaniem kaktusy jak na tamte warunki całkiem dobrze wyglądają - biorąc pod uwagę, że  to nie jest pustynia tyko klimat śródziemnomorski. Miło zobaczyć kaktusy kolumnowe rosnące w europie prawie jak w naturze, zwłaszcza Saguaro. Może nie wygląda ono nadzwyczajniej ale to chyba wina klimatu. Generalnie chyba po raz pierwszy widziałem na raz tyle tak dużych kaktusów kolumnowych w Europie.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ogród Mossen Costa i Llobera w Barcelonie
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2018, 09:16:30 »
Dzięki.Saguaro może nie jest imponujące ale pierwsze które widziałem kwitnące  :)
Na koniec żeby nie przynudzać...
Pozdrawiam
Roman