Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Artykuł o czasopiśmie Kaktusy i Inne w The Cactus Explorer  (Przeczytany 548 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
W najnowszym numerze The Cactus Explorer jest krótki artykuł-informacja o naszym czasopiśmie KAKTUSY I INNE (na stronie 59).
http://www.cactusexplorers.org.uk/Explorer21/Cactus%20Explorer%2021_complete.pdf

Ponizej skan strony.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Artykuł o czasopiśmie Kaktusy i Inne w The Cactus Explorer
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 09, 2018, 06:38:15 »
Brawo!
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Artykuł o czasopiśmie Kaktusy i Inne w The Cactus Explorer
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2018, 05:49:56 »
Warto zauważyc, że wyżej, nad informacją o kaktusy i inne, jest informacja o zakończeniu wydawania znanego włoskiego pisma Cactus & Co, z powodu znacznego zmniejszenia się liczby subskrybentów. A nasze pismo istnieje ! Warto to docenić ...
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Artykuł o czasopiśmie Kaktusy i Inne w The Cactus Explorer
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 11, 2018, 07:24:05 »
Wydaje mi się że dużym plusem KI są tłumaczenia niektórych artykułów na angielski lub streszczenia.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Artykuł o czasopiśmie Kaktusy i Inne w The Cactus Explorer
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 11, 2018, 11:22:48 »
To chyba jest odwrotnie, jeśli tak samo rozumiemy skrót KI.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Artykuł o czasopiśmie Kaktusy i Inne w The Cactus Explorer
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 11, 2018, 04:20:37 »
I tak i tak - puszczana jest wersja angielska artykułu dostarczonego przez zagranicznego autora, i czesto tłumaczy się lub szeroko streszcza też polskiego autora.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą