Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Trichocereus bridgesii - ratowanie kaktusa przetrzymanego przez pocztę  (Przeczytany 672 razy)

Offline riberbula

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Dzień dobry, to mój pierwszy post. Jestem raczej początkująca i nigdy się nie spotkałam z takim problemem, proszę osoby doświadczone o radę.

Zamówiłam trichocereusa bridgesii z UK, doszedł po półtora miesiąca w takim stanie:





Co to za czarna plama i jak go uratować? Na razie stoi w doniczce bez ziemi, w niezbyt intensywnym świetle.

Z góry dziękuję za pomoc!
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2017, 08:44:32 wysłana przez riberbula »
Kasia

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Trichocereus bridgesii - ratowanie kaktusa przetrzymanego przez pocztę
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2017, 10:17:50 »
Posadź go do ziemi a po kilku dnach podlej go i trzymaj w jakimiś ciepłym miejscu. Jak pobierze wodę to będzie żył.
Sławek

Offline riberbula

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Trichocereus bridgesii - ratowanie kaktusa przetrzymanego przez pocztę
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 29, 2017, 01:18:15 »
Na razie nie sadzę, bo przycięłam bardzo długi korzeń, niech się najpierw zagoi żeby nie zgnił. Bardziej mnie martwi ta czarna plama, co to jest i jak z tym walczyć? Jest też kilka malutkich czarnych plamek w miejscach gdzie kaktus sam się pokłuł swoimi kolcami.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2017, 01:19:58 wysłana przez riberbula »
Kasia