Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Przebarwienia i zmarszczenia na kaktusie  (Przeczytany 493 razy)

Offline Marcin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Przebarwienia i zmarszczenia na kaktusie
« dnia: Września 23, 2017, 03:28:42 »
Witam

Jako iż w zajmowaniu się roślinami jestem ewidentnie zielony oraz nie mam wyczucia co do opieki nad nimi chciałbym prosić o pomoc i poradę. Na moim kaktusie pojawiły się przebarwienia oraz pewne zmarszczenia. W dotyku zmiany wydaję się twarde/skorowaciałe. Kiedyś już miałem problemy z poparzeniami słonecznymi na tym kaktusie lecz wydaje mi się iż tym razem to coś innego. Czy to mogą być zmiany wynikłe ze złego podlewania (staram się podlewać raz na miesiąc wodą z jakąś odżywką dla kaktusów) czy to może być jakieś inne choróbsko? Jeśli tak to co mogę z tym zrobić?

Za wszelkie porady i pomoc z góry dziękuję.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Przebarwienia i zmarszczenia na kaktusie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 26, 2017, 11:11:27 »
Cześć,
wygląda to na efekt działalności jakiegoś szkodnika. Poobserwuj roślinę, może go wypatrzysz, chociaż nie rany nie wyglądają na świeże.

Comiesięczne podlewanie z odżywką przy uprawie w standardowym podłożu, to według mnie przesada.
Pozdrawiam,
Michał