Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Brązowe plamy na kaktusach  (Przeczytany 674 razy)

Offline olek130

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Brązowe plamy na kaktusach
« dnia: Lipca 11, 2017, 05:07:52 »
Dzień dobry!

Z góry chciałbym powiedzieć, że jestem kaktusowym laikiem. Posiadam 4 kaktusy, które rosną u mnie na parapecie od dobrych kilku lat. Z powodu wyjazdu na studia nie miałem się za bardzo jak nimi sam zaopiekować. Po przyjeździe kilka dni temu zauważyłem niepokojące ubarwienie moich kaktusów i chciałbym Was zapytać, czy jest to poważne i czy da się to odratować. W tym roku pojawiły mi się możliwości wzięcia kaktusów ze sobą w miejsce studiowania, więc chciałbym aby przetrwały.

Pierwszy kaktus:






Drugi:








Na tym kaktusie można również zauważyć, że kolor jego powierzchni staje się wyblakły.


Pozdrawiam,
Aleksander
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2017, 05:26:42 wysłana przez olek130 »

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brązowe plamy na kaktusach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2017, 08:28:19 »
Muszę Cię zmartwić ale Twoje kaktusy nie są kaktusami tylko wilczomleczami. Korkowacenie w dolnej części pędów jest normalne z wiekiem choć w tym przypadku może to być efekt złej uprawy. Rośliny mają zdecydowanie za mało światła.
Sławek