Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Stary kaktus marnieje  (Przeczytany 678 razy)

Offline Tomasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Stary kaktus marnieje
« dnia: Lipca 03, 2017, 09:24:22 »
Dzień dobry.

Od wielu lat (z 15 - 20) mam kaktusa, w sumie nie interesowałem się nim zbytnio - podlewałem co jakiś czas, ale zazwyczaj to robił to ktoś z domowników. Od roku nie za bardzo miał kto - ja podlałem może ze dwa razy, ostatnio zwróciłem uwagę że marnieje i tak jakby opadł trochę na bok, a od dołu zaczął się marszczyć.

Podlałem go początkowo trochę, po kilku dniach mocno i  po kilku jeszcze mocniej i teraz znowu, stanął do pionu trochę, jednak marszczenie i żółknięcie postępują.
Około dwa lata temu został przesadzony w mieszankę żwiru z glebą do kwiatów, na dnie kamienie.

Proszę o informację jak mogę pomóc mojemu kaktusowi, bardzo się do niego przywiązałem przez te lata...

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Stary kaktus marnieje
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 03, 2017, 11:00:02 »
Czy to nie jest mocno wyciągnięty Echinocactus grusonii ? Myślę, że podlewanie tylko pogarsza sprawę. Przesuszyć i do światła go albo na balkon jeśli jest.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Stary kaktus marnieje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2017, 11:08:13 »
no tak, strasznie "skopany" Echinocactus grusonii - do światła dać !! To kaktus a nie paprotka !
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline tangerine

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +5/-0
    • Zobacz profil
Odp: Stary kaktus marnieje
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2017, 08:42:46 »
Nie no, ciężko to się czyta. W Wikipedii można przeczytać, że kaktusy na bagnach nie żyją, a na terenach suchych i ciepłych. Czego oni uczą obecnie dzieci w szkole ?