Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Doniczkowy dylemat :v  (Przeczytany 578 razy)

Offline Futuro

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Doniczkowy dylemat :v
« dnia: Czerwca 17, 2017, 02:06:36 »
Witam :)

Niedługo wybieram się na zakupy i chciałabym dla moich kaktusów jak najdogodniejsze doniczki, ponieważ na kilku okazach bardzo mi zależy.
Mój problem jest dość prosty. Nie jestem pewna jaka doniczka dla kaktusa jest odpowiednia. 6 moich kaktusów jest w dużych plastikowych doniczkach po 3 w jednej, jednak można znaleźć jeszcze w sklepach ceramiczne i szklane, lub coś imitującego drewno (jednak w moim markecie jest to za drogie, by móc poprzesadzać tyle kaktusów). Która z nich jest najlepsza, i czy każda musi mieć zrobione otwory na odpływ nadmiaru wody (niektóre tego nie mają)?

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doniczkowy dylemat :v
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 17, 2017, 03:55:53 »
Generalnie otwory w dnie są bardzo mocno zalecane, polecam poszukać na allegro plastikowych doniczek kwadratowych specjalnie do kaktusów choć ceramiczne emaliowane też mogą być. Jeśli masz twardą wodę to nie polecam doniczek glinianych i ceramicznych nieemaliowanych.
Sławek

Offline Stachu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doniczkowy dylemat :v
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 18, 2017, 06:06:14 »
Ja hoduję kaktusy i sukulenty w normalnych doniczkach dla roślin (zbieram doniczki roślin ogrodowych). Kaktusy nie narzekają a gleba dobrze przesycha jedynie musisz dobrze dobrać wielkość doniczki do wielkości kaktusy by była w sam raz
Ewolucja Tworzy Różne niezwykłe organizmy

 Hoduję Sukulenty (grubosze, opuncje, eszewerie, gasterie, żywe kamienie i pachypodium) i Rośliny Mięsożerne