Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Mammilaria luethyi-pomocy  (Przeczytany 440 razy)

Offline goll

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Mammilaria luethyi-pomocy
« dnia: Maja 17, 2017, 10:52:23 »
Witam, szukałam gdzieś pomocy i znalazłam to forum.Myślę,że wśród TAKICH fachowców znajdę pomoc.
Rosła sobie u mnie ta Mammilarka na podkładce(takie kanciaste coś).
Po wyniesieniu na zewnątrz postanowiłam spryskać wszystkie swoje kaktusy i zauważyłam wtedy, że podkładka tego kaktusa jest po prostu uschnięta(zbrązowiała, skurczyła się).Nawet nacięłam ją lekko,żeby sprawdzić co w środku-całe suche.
Wychodzi,że roślinę trzeba ratować.Nie potrafię szczepić,choć mam jakiegoś kaktusa podobno dobrego jako podkład.
Czy roślina jest w stanie rosnąć w podłożu na swoich korzeniach, bo tylko odcięcie i posadzenie w podłożu przychodzi mi do głowy.
Jak się do tego zabrać?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Mammilaria luethyi-pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2017, 11:15:48 »
Cześć,
jest w stanie, chociaż wówczas nie jest łatwa w uprawie.
Zakop podkładkę w glebie tak, aby mamilaria poczuła swoim spodem podłożem i mogła wypuścić korzonki.
Pozdrawiam,
Michał

Offline goll

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Mammilaria luethyi-pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2017, 11:40:08 »
Dzięki, po odcięciu odczekać i podsuszyć czy nie?
Bo nawet nie wiem jak długo ta podkładka jest uschnięta.Mam ograniczony dostęp zimą do kaktusów.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Mammilaria luethyi-pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2017, 10:12:49 »
Tak,podsuszyć. Szczerze mówiac myślę że ten gatunek może się  ukorzeniać dlugo, a nawet gdy korzenie powstana to mogą minąc lata zanim się prawidlowo wyksztalcą.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą