Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Tarczniki na sukulentach - skuteczne sposoby?  (Przeczytany 715 razy)

Offline Asibla1980

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Tarczniki na sukulentach - skuteczne sposoby?
« dnia: Marca 06, 2017, 07:59:06 »
Cześć. Muszę przyznać, że o ile wiem już jak wyglądają wełnowce i przedziorki o tyle nie zauwazylam tarcznikow, ktore przynioslam ze soba do domu z roslina kupiona z marketu. Wczoraj zdiagnozowalam ze to tarczniki po zdjęciach z netu. Niestety z sanseviery przelazly mi na haworthiię. Nie chcę wyrzucać roślin. Trochę zdjęłam szkodnikow mechanicznie, wlozylam paleczki owadobojcze, opryskalam zdrowe i chore rosliny polysectem. Chore oddzielilam i wynioslam do kuchni gdzie nie ma innych roslin. Czy znacie naprawde skuteczny srodek na te dziadostwo? Podobno nie latwo sie tego pozbyc/ Slyszalam ze Bi 58 jest dobry ale nie wiem czy dziala na tarczniki. A moze coś innego polecacie?

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Tarczniki na sukulentach - skuteczne sposoby?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2017, 08:19:05 »
W takich wypadkach zawsze możesz bazować na sprawdzonym źródle: http://poradnikogrodniczy.pl/pliki/plikiporady/program_ochrony_kaktusow.doc
Pozdrawiam,
Michał

Offline onectica

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: +12/-0
    • Zobacz profil
Odp: Tarczniki na sukulentach - skuteczne sposoby?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2017, 09:00:43 »
Ja bym podlała Bi.
Tylko to śmierdzi, trzeba by odizolowac rośliny na parę godzin przynajmniej, a jak nie, to porządnie wywietrzyc pomieszczenie
Pozdrawiam nieustająco
Lucy