Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: W czym sadzić kaktusy  (Przeczytany 1076 razy)

Offline Asibla1980

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
W czym sadzić kaktusy
« dnia: Września 02, 2016, 11:55:00 »
Cześć
Już zrobiłam to co poradziliście mi w poprzednim wątku.
Mam pytanie w czym sadzić kaktusy? Czy w tych plastikowych doniczkach bo ja kupiłam te - nie wiem chyba sa to gliniane badz ceramiczne takie brązowe. Z tego co widzę kaktusy mają niewielki system korzeniowy to nie muszą być duże na początek.

Offline Asibla1980

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: W czym sadzić kaktusy
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2016, 11:57:10 »
Dodam, ze kaktusy nie sa za duże to te ktore niedawno kupilam.

Offline L-eszek

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: +9/-0
    • Zobacz profil
Odp: W czym sadzić kaktusy
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2016, 12:05:18 »
Kaktusik musi mieć doniczkę o jeden numer większą od kaktusa.
Poz.Leszek

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: W czym sadzić kaktusy
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2016, 01:19:09 »
Ja kupuję doniczki na allegro, sprzedawcy kaktusów mają w ofercie całkiem spory wybór. Ja kupuję doniczki od sprzedawcy EGZOTYCZNY_OGRÓD ale widziałem takie same też u innych, choćby cactuslover, wystarczy poszukać. Jeszcze odniosę się do tego co napisał L-eszek, jest to oczywiście prawda ale są kaktusy, które maja duży system korzeniowy i wymagają dużych doniczek a są popularne w handlu, znaczy w marketach i kwiaciarniach.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie Twoich spostrzeżeń, mając kontakt z kaktusami z marketu, hodowanymi w torfie można odnieść takie wrażenie bo rośliny w takich warunkach nie wytwarzają normalnego systemu korzeniowego ale uprawiając je w prawidłowym substracie zobaczysz po kilku latach, że jednak kaktusy mają całkiem spory system korzeniowy.
Sławek

Offline Asibla1980

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: W czym sadzić kaktusy
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2016, 01:54:11 »
No jeden to byl tak biedny, ze jego korzenie rozsypywaly sie jak pyl - kupoany wliroy merline, trudno bylo ta ziemie wyjac wszystko sie rozsypywalo w mak

Offline Asibla1980

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: W czym sadzić kaktusy
« Odpowiedź #5 dnia: Września 04, 2016, 10:49:56 »
Dziękuję za odpowiedzi. Kupiłam o rozmiar większe w egzotycznym_ogrodzie. Faktycznie mają duży wybór. Pozdrawiam Was.