Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Astrofyta w naszych kolekcjach  (Przeczytany 1635 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Astrofyta w naszych kolekcjach
« dnia: Sierpnia 13, 2016, 04:03:18 »
Zdjęcie kwitnącego Astrophytum myriostigma z mojej kolekcji - bardzo dorodnego egzemplarza !
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2016, 04:06:38 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Astrofyta w naszych kolekcjach
« Odpowiedź #1 dnia: Września 30, 2016, 10:32:20 »
No i właśnie do tego egzemplarza mam pytanie - czy to czasem nie A. coahuilense. W rzeczy samej pod taka nazwą go dostałem , ale stwierdziłem że jest błędna, że to jednak myriostigmaa bo kwiat nie ma czerwonej gardzieli, choć ... no właśnie, czy to lekkie zaczerwienienie gardzieli na drugim zdjęciu nie podchodzi jednak pod A. coahuilense? Jak przegladnąłem w internecie dostępne zdjęcia Aa. myriostigma, na żadnym nie ma jednaak nawet śladu czerwonej gardzieli. Czy ktoś z forumowiczów miał kwiat z taka lekką czerwoną gardzielą jak poniżej?

Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Astrofyta w naszych kolekcjach
« Odpowiedź #2 dnia: Października 01, 2016, 02:21:14 »
Tomku, zbliżenie kutneru na epidermie byłoby wskazane i pomogłoby w ustaleniu gatunku choć ja raczej fachowcem nie jestem.
Sławek

Offline Kryzys

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Astrofyta w naszych kolekcjach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 27, 2020, 10:25:49 »
Ha ha  ... Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku. .......... ale chcę ...  :)  już sam nie pamiętam kiedy tutaj byłem ostatni raz
a to kilka astro , prawie kwitnących
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2020, 10:27:31 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Astrofyta w naszych kolekcjach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2020, 12:48:03 »
Ach witaj, witaj ! :) wygląda na to że wszyscy tu dopiero wracamy po technicznych problemach sprzed roku.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Astrofyta w naszych kolekcjach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 29, 2020, 08:01:13 »
Ruch tu jednak jest cały czas zbyt mały by prowadzić jakąś sensowną dyskusję  :(