Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Kaktus;D  (Przeczytany 984 razy)

Offline Pysia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Kaktus;D
« dnia: Lipca 17, 2011, 11:28:50 »
Witam wszystkich;D

Dziś zakupiłam sobie nowego kaktusa :D ale nie wiem jak się nazywa :P I jak o niego zadbać bo facet który mi go sprzedawał mówił że ziemia powinna być do palm z domieszką żółtego piasku, to prawda? Bo inne moje kaktusy muszą mieć ziemię do kaktusów z domieszką gruboziarnistego piasku :P I powiedział też że muszę mu coś obcinać tylko nie wiem co :P a to mój kaktus:



Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2011, 02:15:37 wysłana przez gnet »

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Kaktus;D
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 17, 2011, 02:11:00 »
Ten kaktus składa się z dwóch kaktusów, bo jeden jest zaszczepiony na drugim. Na dole (tzw. podkładka) - Hylocereus a u góry (zraz) to Gymnocalycium. Całość trzeba uprawiać jak Hylocereus czyli substrat może być bogatszy w próchnicę w porównaniu do zwykłej mieszanki kaktusowej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2011, 02:13:36 wysłana przez gnet »

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Kaktus;D
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2011, 05:54:45 »
Dzień dobry,
jeśli natomiast chodzi o odcinanie czegokolwiek, to być może chodziło sprzedawcy o usuwanie odrostów podkładki (zielonej części), żeby nie marnowała energii na swój rozwój, ale przeznaczała ją na odżywianie zrazu.
Pozdrawiam,
Michał