Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Identyfikacja nasion  (Przeczytany 636 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Identyfikacja nasion
« dnia: Marca 12, 2016, 09:58:30 »
Kupiłem przez internet aż w Tajlandii (bo tanio) nasiona Aloe polyphylla, znaczy to miały być nasiona A. polyphylla ale to co otrzymałem za nic na nie nie wygląda. Kontaktowałem się ze sprzedawcą ale on idzie w zaparte, że to jest dokładnie to, co zamówiłem. Nie robiłem z tego afery ze zwrotami za parę groszy tylko z ciekawości chcę je wysiać i przekonać się co za ziółko z tego wyrośnie ;) Szukałem w internecie innego sprzedawcy i na ebayu znalazłem sprzedawcę z Litwy operującego takie same nasiona (załączył zdjęcie) pod dokładnie tą nazwą. Wiem jak wyglądają nasiona A. polyphylla a te nie są do nich w ogóle podobne, Wiem, że na forum są kaktusiarze (sukulenciarze) z wieloletnim stażem i doświadczeniem i niejedne nasiona na oczy widzieli oraz tacy, którzy w aloesach gustują więc prosiłbym o pomoc, co to może być.
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Identyfikacja nasion
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 28, 2016, 11:58:34 »
Nie wygląda to na nasiona aloesów ;)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja nasion
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2016, 11:56:45 »
Posiałem 20 nasion tak jak powinno wysiewać się alloesy. Czy coś wykiełkuje to się okaże.
Sławek