Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Wymienie sie,przyjmę  (Przeczytany 2509 razy)

Offline Ewkoska

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Wymienie sie,przyjmę
« dnia: Lipca 15, 2011, 06:43:38 »
Rozpocząłem swoją hodowlę kaktusów już jakiś czas temu,obecnie postanowiłem wyspecjalizować się w hodowli i opiece nad Opuntiami ,obecnie w swej hodowli mam ok 10-15 opuncji,jeżeli ktoś jest chętny na wymianę np szczepka za szczepkę to zapraszam do konwersacji lub korespondencji prywatnej,zainteresowanym podam listę opuncji których w tej chwili są pod moja opieka i mogę się wymienić za szczepki.

lista kaktusów które mam do wymiany za człony(szczepki):
-opuntia microdasys r.alba
-o. fragilis
-o.longispina r corugata
-tephrocactus oautus
-austrocylindropuntia
-stapelia (gwiazda szeryfa)
-o.subulata
-aloe artista

jeżeli jakaś nazwę przekręciłem to przepraszam,proszę o oferty osób które są zainteresowane wymianą.pozdrawiam

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wymienie sie,przyjmę
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 16, 2011, 11:23:23 »
Ten aloes ma trochę dziwną nazwę. Pewnie chodzi o A.aristata. Teraz jeśli chodzi o opuncje to zamiast opuntia microdasys r.alba  powinno być Opuntia microdasys v.alba lub Opuntia microdasys f.alba, natomiast zamiast o.longispina r corugata powinno być Opuntia longispina v. corrugata. Jest jeszcze jeden problem bo nie ma takiej rośliny o nazwie : Tephrocactus oautus. Trochę dużo błędów jeśli chodzi o jeden post i to jeszcze post z wymianą roślin. Kaktusiarze cenią sobie poprawność nazw.  Polecam również artykuł o zasadach nazewnictwa nazw kaktusów
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2011, 11:30:53 wysłana przez gnet »

Offline Ewkoska

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wymienie sie,przyjmę
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2011, 01:59:36 »
lista kaktusów które mam do wymiany za człony(szczepki):
-Opuntia microdasys v.alba
-o. fragilis
-Opuntia longispina v. corrugata
-tephrocactus
-austrocylindropuntia
-stapelia (gwiazda szeryfa)
-o.subulata
-A.aristata

ok porpawilem nazwy,przepraszam za bledy ale uprzedzilem ze jestem poczatkujacym ,mam nadzieje ze sie znajda jakies osoby zainteresowane wymiana

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wymienie sie,przyjmę
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2011, 01:17:15 »
Witam

Pewnie chodziło o Taphrocactus ovatus.

Offline Ewkoska

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wymienie sie,przyjmę
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2011, 01:21:05 »
zgadza sie pojawily sie male bledy w nazewnictwie,lecz niestety nie widze zeby ktos był wogóle chetny na jakakolwiek wymiane :( 2 osoby poprawily jedynie bledy

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wymienie sie,przyjmę
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 20, 2011, 01:07:06 »
Masz rośliny dosyć popularne na rynku kaktusiarskim i stąd pewnie brak zainteresowania.