Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Pomocy:(  (Przeczytany 848 razy)

Offline schatzi_16

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Pomocy:(
« dnia: Października 18, 2015, 07:43:12 »
Witam wszystkich, mam problem z moimi kaktusami, wszystko było w porządku rosły i rozmnażały się a pewnego dnia po prostu "odpadają" od korzenia. Już drugi kaktus umarł mi w ten sposób. Gleba nie jest przelana a kaktus u podstawy jest suchy. Gdy odpadł pierwszy nie spanikowałam ponieważ był on bardzo wysoki i pomyślałam że po prostu był juz za cięzki i miał za mała doniczkę, ale teraz to samo stało się z kolejnym :( czy to jakaś choroba? proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2015, 07:45:15 wysłana przez schatzi_16 »

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy:(
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2015, 08:25:21 »
Rosły to ja rozumiem ale rozmnażały? A masz jakieś zdjęcie tego co się z nimi dzieje? To pewnie jakaś zgnilizna, pewnie miały za zimno jak je podlałeś.
Sławek

Offline schatzi_16

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy:(
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2015, 08:40:53 »
W sensie że wyrastały im odnóżki :)  Z kaktusem jeszcze kilka dni temu było wszystko w porządku, co kilka dni przeglądam wszystkie dokładnie i nie miały żadnych oznak chorobowych. dzis podniosłam doniczkę a kaktus po prostu odpadł... tak samo był  z poprzednim, boję się że to jakaś choroba :( co robić.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy:(
« Odpowiedź #3 dnia: Października 18, 2015, 09:10:53 »
Nie wygląda to tragicznie, ale może napisz czy to szare miejsce wokół dawnego korzenia jest twarde czy miękkie, czy tu gdzie był korzeń to jest miękkie albo brązowe? Jeśli miejsce jest skorkowaciałe i twarde to kaktus wypuści nowe korzenie na wiosnę, jeśli nie to może być zgnilizna albo jakieś robaki w podłożu. I tak kaktus już nie rośnie w nim to wesyp go i dokładnie przejżyj czy nie ma tam jakichś żyjątek. Jeśli masz możliwość zrób zbliżenie miejsca po korzeniu ale jeśli masz możliwość to przy dziennym świetle.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2015, 09:12:40 wysłana przez skullman »
Sławek