Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Prośba o identyfikację  (Przeczytany 6051 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 24, 2015, 09:11:19 »
Raczej na straty. Ja na ogół robię tak, że jeśli kupuję roślinę na jesieni to nie podlewam i nie ruszam do wiosny. Jeśli ma jeszcze czas się ukorzenić to wyjmuję z doniczki, rozmiękczam torf w letniej wodzie przez kilka godzin a następnie usuwam stare podłoże i myję delikatnie korzenie a następnie sadzę do nowego podłoża. Pierwsze podlanie po tygodniu, dwóch.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2015, 09:14:33 wysłana przez gnet »
Sławek

Offline Beti

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 24, 2015, 09:26:27 »
Ja też nie podlewałam po przyniesieniu do domu, ale w sklepie były chyba przelewane (nawet widziałam, jak pan chodził z wężem i lał po roślinach, jak leci). W domu postawiłam w chłodnym i w miarę widnym miejscu a kaktus robił się coraz bledszy i zgniły.N o trudno. Czy to był tzw. fotel teściowej? Jeżeli tak, to mam już jeden całkiem spory więc jakoś stratę przeboleję... A jak z tą domniemaną Mammmillarią nr 3?Potwierdza sięrozpoznanie Tomasza?

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 25, 2015, 12:00:33 »
Tak, to fotel teściowej. Co do oznaczenia Tomasza nie mam pojęcia.
Sławek

Offline Beti

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 25, 2015, 08:41:28 »
No to cóż, jedna nie zawiniona przeze mnie porażka. Dobrze, że jeden "fotel z nogami"i mam to jakoś to przeboleję. Czekam na dalsze opinie co do tych nie do końca zidentyfikowanych egzemplarzy:))

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 25, 2015, 09:13:28 »
A mogę jeszcze raz prosić zdjęcie? Wystarczy jedno ale duże i wyraźne.
Sławek