Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Wybory parlamentarne 2015  (Przeczytany 16075 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Oficjalny spot Ruchu Kukiza
« Odpowiedź #60 dnia: Października 22, 2015, 11:55:32 »
Oficjalny spot Ruchu Kukiza.

https://www.youtube.com/watch?v=RWSjwjieSxA
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #61 dnia: Października 23, 2015, 12:02:36 »
Cytat: Tomasz1
Co ty Jacek mówisz? !! - Ruch Kukiza po ostatniej debacie wystrzelił - zobacz sondaże w necie, na portalach itp. Co do realizmu - mój realizm polega na patrzeniu na ludzi, na ich wiarygodność - pod kątem pracy dla Polski,  słuchaniu co mają do zaproponowania na konkretne problemy Polski.
Widziałem. W necie w górę ale w telefonicznych: cztery sondaże w górę, siedem w dół a w jednym poniżej progu. Tomek ja słucham ludzi przed wyborami od 20 lat a efektów jak nie było tak nie ma. Dobrze, że to się dzisiaj o północy zakończy bo już mam dosyć tej kampanii. Chociaż jak to w piątek przedwyborczy - najlepsze spoty będą między 19:00 a 21:00. Może się pośmiejemy?

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #62 dnia: Października 23, 2015, 02:26:05 »
Jacek, wszystkie sondaże, tvp, nawet niemiecki "Fakt i Wyborzcza. A przecież on jest mocno niedoszacowany !



Cytuj
Tomek ja słucham ludzi przed wyborami od 20 lat a efektów jak nie było tak nie ma.

Bo słuchasz złych ludzi ! :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #63 dnia: Października 23, 2015, 04:40:15 »
Kilka memów :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #64 dnia: Października 23, 2015, 04:51:45 »


Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #65 dnia: Października 23, 2015, 07:56:07 »
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2015, 08:08:21 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #66 dnia: Października 23, 2015, 11:29:28 »
Po północy następuje cisza wyborcza. Przypominam również, że po tej godzinie aż do zakończenia wyborów nie wolno zmieniać, usuwać czy też dodawać wpisów dotyczących kandydatów i partii biorących udział w wyborach. Jako, że z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy, życzę wszystkim dobrze spędzonego wydłużonego weekendu.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #67 dnia: Października 23, 2015, 11:42:32 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #68 dnia: Października 23, 2015, 11:59:09 »
Kochani...

W niedzielę możemy po raz kolejny w naszej historii zawalczyć o Polskę. Bez przelewu krwi, ofiar cierpień, wyrzeczeń, a w sposób taki, o jakim marzyli wszyscy polscy patrioci w latach 1939 - 1989r. - tylko za pomocą kartki wyborczej. Zatem zawalczmy. Zawalczmy po raz kolejny, zawalczmy o to by Polska była  i rozwijała się jak przystało na europejski kraj. Jestem przekonany że życie w takim kraju z czasem  spodoba się również tym, którzy będą w niedzielnych wyborach głosować inaczej. Do zobaczenia w lepszej Polsce. Niech żyje Polska :)


Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #69 dnia: Października 25, 2015, 10:07:48 »
Po wynikach sondażowych zapowiada się, że PiS będzie samo rządziło.


Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #70 dnia: Października 25, 2015, 10:37:09 »
No to zobaczymy co są warci, teraz bez Giertycha więc nie będzie miał kto przeszkadzać. Nie głosowałem na PiS ale to i tak lepiej niż PO, Zjednoczona Lewica czy ta partia programistów, jak jej było? .NOWOCZESNA

Nareszcie powrót w objęcia botaniki.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #71 dnia: Października 25, 2015, 11:19:45 »
Witajcie
Wreszcie koniec kampanii, i można wracać do kaktusów !
Cieszę sie z wyniku Kukiza. Gratuluję PiS - nie głosowałem na nich ale dobrze im życzę, chciałbym też by mieli samodzielną większość, aby nie było pokus zwalania na innych.
Bardzo się cieszę, że nie ma lewicy - sądzę że to dobrze bo uwazam że nie mieli nic do zaproponowania krajowi, poza tym jest to tez symbolicznych brak postkomunistów.
Wracamy do KAKTUSÓW :) !

edit: I jeszcze jedno - dzisiejszy wieczór spędzałem świątecznie - był m.in. szampan :) Cieszę się :) !!! Przede wszystkim z tego ze rządy platformy się kończą :)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2015, 11:22:18 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #72 dnia: Października 26, 2015, 10:56:58 »
Chyba jednak Kukiz będzie musiał pomóc PiS-owi rządzić. Szkoda, że tak niewiele zabrakło KORWIN-owi aby również mieć paru reprezentantów w Sejmie. Było by troszkę barwniej i zapewne weselej a tak tylko ... nudy, no chyba że Liroy wejdzie na wyżyny swoich możliwości ...  ;)
W sumie wydaje mi się, że koalicję będzie można także zbudować na bazie Nowoczesnej, PO, PSL oraz paru posłach od Kukiza lub uciekinierach z PiS-u. , ale to będzie można ocenić dopiero po podziale na mandaty. Może być ..ciekawie.
A jak się Panie Szydło i Kopacz dogadają to Tomasz może tego nie przeżyć  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2015, 11:07:06 wysłana przez gnet »

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #73 dnia: Października 27, 2015, 03:23:01 »
CIESZĘ SIĘ ! :)
Cieszę się, że wreszcie w Polsce nastąpiła bardzo pozytywna jakościowa zmiana w polityce. Mam na myśli przywrócenie podstawowych standardów do polityki - cokolwiek bowiem by mówić o PiSie, i ich niektórych socjalnych pomysłach, są to ludzie przewyższający w przyzwoitości, poziomie intelektualnym, patriotyzmie, i pracy dla kraju, o całe klasy karierowiczów z PO, SLD, i bandy Palikota, przez lata psujący polskie życie gospodarcze, społeczne i polityczne.
Cieszę się, że nadszedł symboliczny koniec postkomunistów w polskim parlamencie – czekałem na to 26 lat – nie dlatego że wywodzili się z PZPR, tylko że potwornie szkodzili polskiej gospodarce i zmarnowali Polsce mnóstwo czasu. Oni się już nie podniosą nawet przy subwencjach z budżetu państwa – są skończeni.
Cieszę się że jest Ruch Kukiza – pogoni trochę kota sitwiarstwu, będzie lobbował za patriotyzmem gospodarczym, odbiurokratyzowaniem państwa, przypilnuje by PiS nie narobił głupot, nie stał się drugą Platformą, i zajął się robotą, a nie politykierstwem.
Szkoda, że do sejmu weszła kolejna bezideowa masa – „nowoczesna” , sformowana po to by przeszkadzać w reformowaniu polskiej gospodarki i wspierać PO..
Cieszę się, że wreszcie jest szansa na to by przywrócić normalność gospodarczą i finansową w kraju, zreindustrializować ją, zrepolonizować handel, sektor finansowy, zacząć proces repolonizacji mediów w Polsce, wyrzucić platformę z TVP.
Cieszę się z wielu innych szans, które się otwierają. Cieszę się. Dawno się tak nie cieszyłem :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #74 dnia: Października 27, 2015, 11:44:32 »
Polacy to jednak głupi naród, wysoki wynik PO oraz dostanie się do Sejmu konia trojańskiego Balcerowicza są na to dowodem bo nie wierzę, że mamy aż taki wysoki odsetek byłych aparatczyków wśród wyborców.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #75 dnia: Października 31, 2015, 02:26:03 »
Ludzie przez lata ćwiczeni byli przez media mainstreamowe, dlatego częsc narodu kieruje się kryteriami politycznej celebry, zewnetrznego wrazenia, nie analizuje głebiej. W sumie to naturalne, problem leży w tym ze media są mocno nachylone do platformy, dlatego należy przywrócić normalność w TVP, i promować polski kapitał w mediach. Dopiero stosunkowo niedawno dowiedziałem się, że 90 % gazet lokalnych to kapitał niemiecki...

JACEK, ŻYJESZ W ŚWIETNYM MIEŚCIE - GRATULUJĘ ŚWIEBODZICOM WYBORU ŚWIETNEGO POSŁA Z LISTY RUCHU KUKIZA - IRENEUSZA ZYSKI ! :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 01, 2015, 07:39:52 »
Irek jest zawsze aktywny w kampaniach wyborczych  ;) Najciekawsze jest to, że z ośmiu wybranych posłów z mojego okręgu sześciu znam osobiście. Nie znam tylko ... "jedynek" z PiS-u i PO.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 01, 2015, 12:37:04 »
Irek jest zawsze aktywny w kampaniach wyborczych  ;) Najciekawsze jest to, że z ośmiu wybranych posłów z mojego okręgu sześciu znam osobiście. Nie znam tylko ... "jedynek" z PiS-u i PO.
Uroki obecnej ordynacji wyborczej.

Widzisz Tomaszu, to, że np. wierzymy Kukizowi nie oznacza wcale, że pójdą za nim tylko ludzie chcący zmian ustrojowych a nie doczepią się do niego karierowicze różnej maści. Na razie dostali się do parlamentu i zobaczymy jak to będzie wyglądało w praniu, co partia Kukiza sobą zaprezentuje.
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 03, 2015, 10:08:56 »
Niektórzy przyszli posłowie z ruchu Kukiz'15 nawet nie wiedzą, że ugrupowanie  nie dostanie subwencji z budżetu a dostaną je partie, które nie wejdą do Sejmu. Takie uroki przepisów  :o
Obawiam się, że Skullman może mieć rację w sprawie tych karierowiczów.
 
Polacy to jednak głupi naród, wysoki wynik PO oraz dostanie się do Sejmu konia trojańskiego Balcerowicza są na to dowodem bo nie wierzę, że mamy aż taki wysoki odsetek byłych aparatczyków wśród wyborców.
To nie do końca tak jest. U mnie w regionie wygrała PO bo posłowie z tej partii oraz prezydent Wałbrzycha (też z PO) bardzo aktywnie uczestniczą w życiu aglomeracji wałbrzyskiej, pozyskują nie małą kasę z budżetu oraz z Unii Europejskiej. Angażują się w każdą drobną akcję. Przez całą kadencję,  nie tylko przed wyborami.  Gdybyście porównali Wałbrzych ten sprzed 10 lat i obecny to zmiany są kolosalne i wychodzą miastu na dobre. Ludzie są zadowoleni z rządów Romka Szełemeja (w wyborach na prezydenta miasta Wałbrzycha miał ponad 80% głosów w pierwszej turze).
W Wałbrzychu np. mieszkania socjalne się buduje, rozwija się strefa ekonomiczna, powstał ośrodek kulturalny Stara Kopalnia, miasto inwestuje w młodych aby nie uciekali do Wrocławia czy też Warszawy, a do tego jeszcze jest  szum ze "Złotym Pociągiem", który przyniósł miastu dodatkowe wpływy.
 Druga grupa posłów Ania Zalewska, Wojtek Murdzek (PiS) czy Irek Zyska (obecnie Kukiz'15) działają skutecznie w powiecie świdnickim.
Dziwię się ludziom, że głosują na "jedynkowe słupy" ale to jak stwierdził 
Cytat: skullman
Uroki obecnej ordynacji wyborczej.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 03, 2015, 10:28:06 »
Czyli jak sam zauważyłeś nie ważne są partie w wyborach lokalnych bo ludzie wiedzą czym kto śmierdzi ale już w wyborach do parlamentu niestety tak nie jest bo dostajesz listę ludzi cholera wie skąd i weź tu wybierz kogoś. Ta cała nagonka na jednomandatowe okręgi wyborcze i propagowanie poglądu, jako by miało to spolaryzować scenę polityczną można między bajki włożyć. Będziesz mniej więcej wiedział kto to jest ten jegomość na którego głosujesz albo nie głosujesz a boss partyjny będzie miał guzik do gadania. I chyba tego się boją te nasze kacyki.

Widzę, że jesteś z Dolnego Śląska, nic tylko pozazdrościć, najdłuższy sezon wegetacyjny w kraju, najwyższe średnie temperatury w lecie, brak późnowiosennych przymrozków, łagodne zimy... Nic tylko uprawiać ferki i echinokaktusy... No i całą resztę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 10:45:57 wysłana przez gnet »
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 03, 2015, 10:45:12 »
Z tymi późnowiosennymi przymrozkami akurat różnie bywa  ;)
Dlatego też nie głosuję na nazwiska tylko na tych co coś robią dla lokalnej społeczności. Wiele osób idzie na wybory aby ... sobie namalować coś na kartach do głosowania. A potem tyle głosów nieważnych.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 10, 2015, 01:55:39 »
Cytuj
z ośmiu wybranych posłów z mojego okręgu sześciu znam osobiście.

gratuluję, nie wiedziałem że jesteś tak aktywny politycznie i społecznie.

Cytuj
U mnie w regionie wygrała PO bo posłowie z tej partii oraz prezydent Wałbrzycha (też z PO) bardzo aktywnie uczestniczą w życiu aglomeracji wałbrzyskiej,

Niestety nie można tego powiedzieć o Wrocławiu - wbrew pozorom - na oko centrum ładnie wygląda, ale jeśli popatrzeć dokładniej i liczyć pienądze to już gorzej, ponadto mamy zwalczające się nawzajem dwie frakcje PO - Schetyny i Protasiewicza + inne. W mniejszych miastach łatwiejszy kontakt polityk-wyborca.

Cytuj
bo dostajesz listę ludzi cholera wie skąd i weź tu wybierz kogoś.

Teraz jest na szczęście internet - ja nie znałem nijkogo z Ruchu kukiz'15 z wyjątkiem Morawieckiego, ale nie chciałem na niego glosować bo nie chcialem glosowć na 1-ki, poza tym to już starsza osoba. ZAtem przeanalizoałem nazwisko po nazwisku z całej listy i znalazłem sobie kandydata.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory parlamentarne 2015
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 11, 2015, 11:43:28 »
Cytuj
z ośmiu wybranych posłów z mojego okręgu sześciu znam osobiście.

gratuluję, nie wiedziałem że jesteś tak aktywny politycznie i społecznie.

Nie jestem aktywny politycznie i nie mam zamiaru być. Ta szóstka jest tak aktywna, że można ich spotkać w dziwnych i niespodziewanych miejscach do których i ja czasami trafiam.