Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Literatura fachowa  (Przeczytany 2092 razy)

Offline kfb67

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Literatura fachowa
« dnia: Sierpnia 05, 2015, 04:54:45 »
Witam Koledzy!
Przyznam szczerze, że powracam do kaktusów po ponad 4-letniej przerwie. Tak się złożyła, że zmieniłem miejsce zamieszkania o drobne kilka tysięcy kilometrów, to spowodowało, że musiałem pozostawić w Polsce swoją (ubogą biblioteczkę kaktusiarską, około 5 książek. W moim nowym miejscu zamieszkania warunki do uprawy są prawie idealne, dużo słońca, temperatura zimą  rzadko spada poniżej zera. Wróciłem do kaktusów mam ich koło 50 sztuk. Zwracam się z prośbą o podpowiedź jak dotrzeć do dobrej literatury. Pamiętam kiedyś widziałem, chyba 6-tomową Encyklopedie Kaktusów z tego co pamiętam to była ona w Języku niemieckim, może ktoś z Was wie coś na temat tej pozycji. Następne tytanie dotyczy książki Uprawa Kaktusów, autorstwa p. Hinz, czy jest dostępna w wersji elektronicznej.
Pozdrawiam K.

Offline Wodzu1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 14, 2015, 01:33:52 »
kiedyś była całość w PDF-ie- mam gdzieś na płycie - klasyka ale obecnie bezsens

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 14, 2015, 10:18:51 »
może po prostu napisz gdzie wyladowałes , a nie , dozujesz info jak panienka

chciała by ale się boi
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 14, 2015, 10:47:32 »
Zawsze jest internet ale wydaje mi się, że warunki do uprawy dogodniejsze tym  literatury mniej potrzeba.
Sławek

Offline tangerine

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +5/-0
    • Zobacz profil
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 14, 2015, 09:52:04 »
Nie wiem dlaczego podnieta taka panuje na pdf'y. Bo taniej ? Książka Hinza jest na allegro do kupienia za 5 złotych http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=uprawa+kaktus%C3%B3w&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-cul-1-2-0807.

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 16, 2015, 09:52:15 »
Jeden woli w pdf-ie, którego nie może znaleźć inny książkę którą ma na półce a jeszcze inny potrafi znaleźć pdf-a w kompie ale i od czasu do czasu sięgnie na półkę po książkę.

Offline kfb67

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 18, 2015, 08:49:41 »
Dzięki Koledzy za odzew, przez pewien czas myślałem, że na forum nic się nie dzieje. Literatura, jaka jest mi teraz potrzebna jest dość podstawowa, kilka lat nie zajmowałem się kaktusami i moja wiedza trochę „zwietrzała”.  Piszę o literaturze w formie plików PDF, bo jest to dla mnie dużo wygodniejsze.
Jeśli chodzi o miejsce mojego pobytu, to oczywiście nie jest to tajemnicą, pracuje i w związku z tym mieszkam w Izraelu.
W ostatnim czasie odwiedziłem Kibbutz Maagan Michael, jest tam piękna hodowla kaktusów  i sukulentów, niestety wiedza kaktusiarska osoby opiekującej się kaktusami jest „taka sobie”. Chyba przedsięwzięcie jest bardziej nastawione na zysk.
W Internecie można zobaczyć trochę obrazków z kibucu .
https://www.youtube.com/watch?v=tlqCOnd4h00
Pozdrawiam.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Literatura fachowa
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 29, 2015, 08:45:47 »
Wg mnie jeśłi chodzi o ogólne wiadomości nt kaktusów i ich uprawy, to w internecie, nawet tylko po polsku jest więcej wiedzy i rzetelniejsza niż w popularnych książkach i kupowanie takowych mija się z celem. 

Wodzu, witaj na forum... Ile to lat minęło od początków kaktusiarskich forów w necie  :'(
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą