Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Astrophytum caput-medusae  (Przeczytany 1317 razy)

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
Astrophytum caput-medusae
« dnia: Czerwca 10, 2015, 07:47:14 »
Dostałam takie to cudo jako gratis od allegrowej Marysi i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak się za to zabrać....Artykuły w internetach to jedno a praktyczne spostrzeżenia to drugie. Póki co wiem, jestem pewna kilku rzeczy

"Roślina wrażliwa na przelanie, przesuszenie, nie ma złotego środka"

Moje "badyle" są na własnych korzeniach i prezentują się następująco




Ta roślina zawsze budziła moje zainteresowanie do kiedy dowiedziałam się, ze istnieje coś innego niż mammillarie ale jakoś nie miałam odwagi jej kupić...a tu taki cudny prezent!

Nie wiem nawet czy prawidłowo ją posadziłam (tzn czy ta "dupka" ma wystawać nad poziom podłoża), czy mogę ją od razu wystawić na pełne, bezpośrednie słońce (rośliny w tej chwili trzymam na "wolnym wybiegu", pod chmurką)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2015, 07:51:35 wysłana przez mroofka »
magda

Offline Kryzys

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Astrophytum caput-medusae
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2015, 07:19:18 »
posadzony jest spoko ale ze słońcem ostrożnie , na pełnym słońcu ale w cieniu ...........
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Astrophytum caput-medusae
« Odpowiedź #2 dnia: Października 09, 2015, 02:30:17 »
Przezyły :) ?
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą