Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Wybory prezydenckie  (Przeczytany 23427 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 22, 2015, 11:53:00 »
Nie no, proszę Cię, jaką krew Blidy? Jak słysze jak to oni strasznie się z panią Barbarą B. obeszli to mnie krew zalewa. I co? Wpadli jej na kwadrat i lufa do skroni? Kto pociągnął za spust? I jeszcze jedno, choć Kaczyński mi działa na nerwy to powiem tak, wiele osób mówi tak: "na PiS też się by coś znalazło" ale to troszkę różnica jest pomiędzy "by się znalazło" a "nie trzeba szukać bo yle tego jest, że samo wyłazi spod dywany, spod łóżka i jeszcze z szafy wyłązi. Co do jednego masz rację, przy okazji tych wyborów nie należało poruszać kwestii PiS - PO tylko PiS - WSI, wszak Gajowy to ich człowiek.
Sławek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 23, 2015, 12:04:23 »
I NASTAŁA CISZA WYBORCZA ....................................
Andrzej

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #92 dnia: Maja 23, 2015, 12:06:38 »

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #93 dnia: Maja 23, 2015, 12:13:47 »
Pani Blida była członkiem mafii paliwowej, a zdarzenie miało miejsce podczas aresztowania, więc jeśłi przyjmiemy takie kryteria jak mówi Jacek - gnet to policja nie będzie mogła nikogo aresztować ze styku przestępczości i polityki. Z PiSu istotnie odeszło trochę osób ale nie na tle ideowym tylko dlatego że PiS sobie zbyt słabo zaczął sobie radzić na arenie politycznej - partii tej nic nie można zarzucic jesłi chodzi o standardy i pryncypia prowadzenia polityki. Jeśli natomiast chodzi o wskaźniki rozwoju kraju PiS prezentował się dużó bardziej uczciwie i przewidywalnie, a także zaczął przywracać normalne standardy w polityce i na styku polityki i biznesu, choć też były wpadki, jak np z ministrem sportu. Gdy patrzę się na to co się teraz dzieje to cały czas przecieram oczy ze zdumienia.



« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 12:51:30 wysłana przez admin »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #94 dnia: Maja 23, 2015, 12:17:31 »
Myślę, że jest to temat na niedzielę. Tak parę minut po 21:00  ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
    • strona PTKS
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #95 dnia: Maja 23, 2015, 02:15:54 »
Szanowni Forurmowicze

Zaczeła sie cisza wyborcza, zatem zmuszeni jesteśmy zakończyć nasze dyskusje o kandydatach na urząd prezydenta RP. Pozostaje nam jedynie śledzić sam przebieg wyborów i wydarzeń z nimi związanych.

Na początek informacja o tym, że człowiek, który chciał jedynie wręczyć ulotkę prezydentowi RP został oskarżony o napaść i grozi mu do 5 lat więzienia ! Więcej informacji o tej bulwersującej sprawie można znaleźć na stronie portalu wPolityce.pl:

http://wpolityce.pl/
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 02:19:08 wysłana przez admin »
pozdrawiam
admin

Strona internetowa PTKS:
http://www.kaktusy.net

Stare forum PTKS
http://www.cactaceae.fora.pl/

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #96 dnia: Maja 23, 2015, 09:36:08 »
Szanowni Forurmowicze

Zaczeła sie cisza wyborcza, zatem zmuszeni jesteśmy zakończyć nasze dyskusje o kandydatach na urząd prezydenta RP. Pozostaje nam jedynie śledzić sam przebieg wyborów i wydarzeń z nimi związanych.

Na początek informacja o tym, że człowiek, który chciał jedynie wręczyć ulotkę prezydentowi RP został oskarżony o napaść i grozi mu do 5 lat więzienia ! Więcej informacji o tej bulwersującej sprawie można znaleźć na stronie portalu wPolityce.pl:

http://wpolityce.pl/

Zostawiając opcję ; " cytuj " dalej mamy możliwość pisania w tym wątku , mimo braku opcji ; odpowiedz - ale bez agitacji  tylko o CISZY WYBORCZEJ

cytując za Radiem Z 

Cisza wyborcza rozpocznie się w piątek 22 maja o północy i potrwa aż do niedzieli, do czasu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. W tym czasie zakazana jest jakakolwiek forma agitacji politycznej.

czy północ jest przypisana do konkretnego dnia ?  gdyby napisano ; o północy z czwartku na piątek to było by jasne o którą  północ chodzi
a tak to już nie bardzo

no chyba ze jest jakaś definicja północy .....................
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 10:16:56 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #97 dnia: Maja 23, 2015, 10:59:44 »
Według mnie cisza wyborcza w takiej postaci to nieporozumienie. Powinna tylko dotyczyć publikowania sondaży, bo kwestie zachęcania do głosowania na konkretnego kandydata można załatwić pisząc "między wierszami" lub w sposób nie wprost - np każdą informację dotyczącą wyborów teoretycznie nautralną i nie bądącą bezpośrednim namawianiam do głosowania na tego czy tamtego kandydata można podać w formie nacechowanej pozytywnym lub nagatywnym wydźwiękiem

Kolejna wg mnie BULwersujaca kwestia. Sąd nie rozpatrzy pozwu sztabu Dudy przeciwko sztabowi Komorowskiego bo... JEST JUŻ PO 16-ej! Nie do końca rozumiem - albo jest tryb wyborczy albo go nie ma. Więcej informacji w artykule na portalu http://wpolityce.pl 
http://wpolityce.pl/polityka/245547-sad-nie-rozpatrzy-pozwu-sztabu-dudy-przeciwko-sztabowi-komorowskiego-bo-jest-juz-po-16-ej
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 11:13:53 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Przebój ciszy wyborczej :)
« Odpowiedź #98 dnia: Maja 23, 2015, 03:50:46 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 23, 2015, 04:58:15 »
hahahaha  rewelacja .. :)
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #100 dnia: Maja 23, 2015, 05:13:30 »
Prawda? :)

Błagam Was wszystkich :), podajcie to dalej swoim przyjaciołom i znajomym :) !!!
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #101 dnia: Maja 23, 2015, 06:14:48 »
o de mnie ten przebój obejrzało ok 40 osób ......... i wszystkim sie podobało
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Przebój ciszy wyborczej :) !!
« Odpowiedź #102 dnia: Maja 23, 2015, 06:49:10 »
Niech podawają dalej :)  ;D  8)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 08:34:32 wysłana przez admin »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #103 dnia: Maja 23, 2015, 08:39:06 »
ja już tego nie kontroluję bo to poszło na forum

ale zazwyczaj część ludzi poda to dalej
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
By nie sfałszowano wyborów
« Odpowiedź #104 dnia: Maja 24, 2015, 09:39:04 »
Ponieważ zaczęły pojawiać sie informacje o różnych dziwnych rzeczach które zaczeły się dziać w niektórych komisjach wyborczych
Ruch Kontroli Wyborów: działają telefony interwencyjne
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/245658-ruch-kontroli-wyborow-dzialaja-telefony-interwencyjne

Kolejna informacja z czasu wyborów
Nieznani sprawcy zaatakowali księgarnię Warszawskiej Gazety. Zniszczono m.in. książki Sumlińskiego
http://wpolityce.pl/polityka/245636-nieznani-sprawcy-zaatakowali-ksiegarnie-warszawskiej-gazety-zniszczono-min-ksiazki-sumlinskiego
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2015, 09:53:20 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Flagi w śmietniku !
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 24, 2015, 11:04:56 »
Zobaczcie to - moim zdaniem to skandaliczne zachowanie działaczy platformy
Polskie flagi w śmietniku po spotkaniu PO z Komorowskim we Wrocławiu
http://pikio.pl/tak-wyglada-smietnik-po-spotkaniu-z-komorowskim-we-wroclawiu/

« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2015, 02:52:09 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Andrzej Duda już zagłosował.
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 24, 2015, 01:51:01 »
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2015, 01:53:24 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Andrzej Duda Prezydentem
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 24, 2015, 11:58:20 »



Gratuluję Andrzejowi Dudzie wyboru na prezydenta Polski, wraz z wyrazami radości, i nadzieją że będzie dobrze służył Polsce i zmieniał ją na lepsze. Pozdrawiam wszystkich, którzy głosowali na Dudę. Pozdrawiam zwłaszcza kaktusiarzy i innych odwiedzajacych to forum. Dziękuję za to że tolerowali moją dużą aktywność na forum która nie była związana z kaktusami - sprawy ojczyzny były ważniejsze i czasem trzeba zadziałać w sposób bardziej aktywny. Bardzo dziękuję tym, którzy razem ze mną prowadzili na forum kampanię na rzecz Andrzeja Dudy, zwłaszcza @Kryzysowi i @Skulmanowi - panowie, jestem pewien że napisane przez nas posty dały co najmniej kilka ładnych głosów, może i wiele więcej niż się nam wydaje. Jak widać służyć Krajowi można także przez tak prozaiczne rzeczy jak pisanie na forum kaktusiarskim !!! jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. Cieszmy się , bo ten wieczór należy do nas, i... zaśpiewajamy...  "Everybody sings this song - Duda Duda" :) Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru wyborczego. A od jutra zaczynamy zmieniać Polskę !


« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2015, 12:08:12 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 25, 2015, 12:08:29 »
czekałem z gratulacjami na Twój post
zacząłes ten temat to miałeś prawo jako pierwszy pogratulować nowemu Prezydentowi

teraz do sierpnia Komorowski ma jeszcze czas aby się ze swych wyborczych obietnic wywiązać

choćby te 40 lat pracy i emerytura 

Wesoły nam dzień dziś nastał  ...............
Andrzej

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 25, 2015, 02:11:26 »
a teraz losy Komorowskiego to nic innego jak losy Titanica , który już wyszedł w morze .............

ma jeszcze dwa miesiące kadencji a przecież sporo naobiecywał
jak nie spełni obietnic to spadnie to na PO , ze tylko potrafią obiecywać

Komorowski jako prezydent nie jest członkiem PO i nie wiadomo czy zechcą go z powrotem bo....
przegrał wybory a za niedługo wybory parlamentarne i ludziom będzie się źle kojarzył 
a na dodatek mógłby chcieć walczyć o przywództwo w PO a tego Kopaczowa by nie przeżyła

prognozuję mu całkowitą marginalizację własnej partii nie dość ze mocno umoczonej w różnych aferach to jeszcze teraz z trupem w szafie

dziś było spotkanie Pani Premier z Panem Prezydentem , uzgadniali pewnie co jeszcze na szybko Komorowski ma podpisać , a czego Duda pewnie już by nie podpisał

jednym słowem typuję ze najbliższe dwa miesiące to będzie niezła jazda
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 25, 2015, 02:53:26 »
Czyli, że znowy zaczniemy się interesować sukulentami? A przynajmniej do wyborów do parlamentu.
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 25, 2015, 10:46:59 »
dziś było spotkanie Pani Premier z Panem Prezydentem , uzgadniali pewnie co jeszcze na szybko Komorowski ma podpisać , a czego Duda pewnie już by nie podpisał
jednym słowem typuję ze najbliższe dwa miesiące to będzie niezła jazda
Muszą posprzątać przecież po sobie  ;)

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 25, 2015, 11:44:48 »
Jako ciekawostkę podam, że Andrzej wygrał w 7 województwach a Bronek w 9. A na Ukrainie wygrał Andrzej z Bronkiem w stosunku 53.67% do 46.33%.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 26, 2015, 11:24:49 »
No to skoro  w drugiej turze popieraliście/popieraliśmy Dudę to jesteśmy nieukami i głąbami, przynajmniej takie informacje pojawiają się w metrze warszawskim.
Sławek

Offline muzalewski2

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
    • kruk zadłużenia
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #114 dnia: Października 22, 2015, 01:14:54 »
a co powiedzie  teraz jak już mam prezydenta nowego.

Czy waszym zdaniem rządzi lepiej?
Widać zmiany?

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #115 dnia: Października 22, 2015, 10:20:45 »
Jak na razie na plus, nie interesowałem się ostatnio poczynaniami prezydenta ale już jakąś ustawę genderystom zablokował więc jest jednak jakiś zwrot w kierunku normalności. Jak dla mnie na plus.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #116 dnia: Października 22, 2015, 11:33:00 »
Dla mnie bardzo duży plus - wreszcie mamy normalnego prezydenta, na jakiego zasługuje 40 milionowy kraj. Według mnie w sferze prezydenckich obowiązków i polityki zagranicznej jest wzorowo. W sferze polityki wewnętrznej też dobrze, choć mógłby bardziej poprzeć Ruch Kukiza :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą