Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Wybory prezydenckie  (Przeczytany 23429 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Wybory prezydenckie
« dnia: Maja 12, 2015, 02:24:55 »
Każdy może pisać w tym wątku !

Polecam krótki spot
https://www.youtube.com/watch?v=ht9j7gT3e9E
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 02:27:08 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2015, 02:39:12 »
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 02:53:01 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2015, 02:57:14 »
Komorowski

« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2015, 03:16:30 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 12, 2015, 05:58:48 »
Tomasz ..............

a myślałem ze tylko na kaktusach się znasz ..........

gajowy w końcu choć raz mógłby coś dla nas zrobić

wziąć strzelbę i strzelić sobie ......... gola
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2015, 09:18:15 »
Obawiam się, że to nie leży w jego naturze za to nam pewnie by nam wszystkim palnął.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 13, 2015, 08:33:59 »
Cieszę się koledzy że macie podobne zdanie. "Gajowy" - a to dobre określenie. Ja używam określenia "Wujek Bronek' - oba moim zdaniem dobrze oddają rzecz - prezydentura wyglądała jak przygotowywanie kiełbasek dla kolegów myśliwych po udanym polowaniu.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 13, 2015, 12:06:22 »
Zasadniczo trudno mieć odmienne zdanie, wystarczy odrobinę zainteresować się tematem. Zamiast wchłanianiać propagandę TVN trzeba poczytać, zainteresować się życiorysem owego pana, jego kafierą polityczną (tu ukłon w stronę Tomasza- nie z wikipedii) i osobiście polecam poszperać w wikileaks.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 13, 2015, 01:58:07 »
Chyba masz rację Sławek. Poszperałem, m.in. tu jest ciekawy reportaż o zwiazkach Komorowskiego m.in. z byłym WSI.
https://www.youtube.com/watch?v=9q418eWHUPg

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2015, 01:59:59 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 13, 2015, 02:22:21 »
I ponownie trochę na wesoło :) - króciutki filmik :)
https://www.youtube.com/watch?v=MuH2yhr8yTU

edit. Jeszcze ciekawy filmik o tym jak się fałszuje sondaze.
https://www.youtube.com/watch?v=KO91TI3Yz1g
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2015, 03:47:49 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 13, 2015, 07:29:56 »
haha Tomaszku

sondaży się nie fałszuje
sondaże się pisze na zamówienie
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
ALE BOMBA
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 13, 2015, 11:48:23 »
Miałem już nie pisać o wyborach, ale nie mogę - proszę zobaczcie i przeczytajcie to - coś niesamowitego

http://wpolityce.pl/polityka/244397-komorowski-jak-marionetka-suflerka-doradza-prezydentowi-wszystkie-ludzkie-odruchy-wobec-obywateli-zobacz-wideo
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2015, 11:55:28 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 14, 2015, 09:56:53 »
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 15, 2015, 05:36:16 »
dobre

to jeszcze w konwencji humorystycznej kilka memów z netu







« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2015, 05:55:15 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Dla młodzieży która lubi muzyke rockową i
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 16, 2015, 12:41:27 »
Tym z młodzieży , którzy lubią muzykę rockową , i którzy nadal chcialaby głosować na obecnego prezydenta Komorowskiego (podobno są jeszcze tacy) dedykuję poniższy utwór (tekst pisany przeciw komunie, ale jakże aktualny w kontekście młodych ludzi którzy rozpoczynają życiowy start).

https://www.youtube.com/watch?v=HM8bzaxCwHU

« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2015, 12:44:20 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2015, 11:34:47 »
Przepraszam że nie piszę o kaktusach a o wyborach, ale mam mało czasu obecnie, a wybory mnie fascynują bardzo.

najnowsze informacje

Komorowski w programie wojewódzkiego
http://wpolityce.pl/polityka/244626-wtorkowa-ustawka-wojewodzkiego-z-komorowskim-juz-dzis-na-wpolitycepl-ujawniamy-kulisy-programu-tvn-z-urzedujacym-prezydentem

więcej informacji
http://wpolityce.pl/polityka

i jeszcze w konwencji humorystycznej
Meksykanie o wyborach w Polsce
https://youtu.be/XuRu_943DaA

« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2015, 12:15:25 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 16, 2015, 02:28:08 »
Spoko, nikt nie ma Ci tego za złe, obecna władza ma za sobą machinę medialno-propagandową więc potrzeba dla równowagi kogoś, kto choć troszkę zrobi im na przekór. Mam nadzieję, że Gajowy nie wygra choć moim faworytem Duda nie jest ale to teraz niech wygra mniejsze zło.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 16, 2015, 04:04:47 »
Taki też był cel tego wątku - to jak mainstreamowe media pracują na Komorowskiego jest już po prostu niesmaczne.

przy okazji zapraszam na profil facebookowy Dudy, bo dużo się dzieje.
https://www.facebook.com/andrzejduda
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 16, 2015, 06:57:17 »
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2015, 07:05:21 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 16, 2015, 07:16:43 »
Bardzo ciekawa relacja ze spotkania Dudy ze studentami w Białymstoku

https://www.youtube.com/watch?v=gYXmpbXccj4


Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 16, 2015, 08:31:20 »
By być sprawiedliwym proponuję hak na Komorowskiego, hak na Dudę, hak na PO, hak na PIS. Pamiętam jaki był cyrk jak rządził PIS oraz co się działo za rządów PO. Według mnie obydwie formacje już miały swoje szanse i ich nie wykorzystały. Przez 25 lat (od upadku systemu) nie było żadnego dobrego Prezydenta RP ani rządu. Wybór mniejszego zła jest błędem. Pamiętajcie. że nie pójście na wybory to też jest wybór czyli brak akceptacji do panującego ładu prawnego. Amen

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 16, 2015, 09:31:13 »
Cieszę się Jacku, że zabrałeś głos - w tym wątku mogą oczywiście pisać wszyscy. Nie zgadzam się z twoim podejściem - polityka jest obszarem bardzo mocno narażonym na olbrzymie naciski, łajdactwa, złodziejstwa, z zepsutym systemem prawnyo-konstytucyjnym, sprzedajnymi mediami i ogłupionymi ludźmi, wiec w takiej przestrzeni oczekiwanie na doskonałych kandydatów i i doskonałe partie to mrzonka. A "bunt" wyrażony poprzez zostanie w domu nie jest żadnym buntem, gdyż ci przeciw którym się buntujesz po pierwsze mają cię w głębokim poważaniu. Protesty mają wtedy sens gdy mogą trafić do ludzi o jakiejś moralności - to tak jakbyś zrobił manifestację przeciw złodziejom i gangsterom z apelem żeby raczyli nie okradać i nie napadać na ludzi - nic nie da i wzbudzi tylko ich szyderczy śmiech. Obecna władza ma protesty głeboko... Druga rzecz to to , że niska frekwencja wzmacnia partie karierowiczów i łajdaków, które zyskują na niskiej frekwencji wyborczej. Dzięki niskiej frekwencji do sejmu dostawała się na przestrzeni ostatnich 25 lat znaczna nadreprezentacja tych ostatnich, i wiele zrobiono na przestrzeni tego czasu by w każdych wyborach frakwencja była niska.

Co do Andrzeja Dudy sądzę że to bardzo dobry kandydat - poczytałem sobie o nim i posłuchałem dzieki niezastąpionemu internetowi - nie musiałem polegać na mainsteamowym mediach - wielki plus w porównaniu z wcześniejszymi wyborami,  i sądzę że ma parcie na to zeby robić a nie tylko być - Komorowski ustępuje mu pod każdym względem, już abstrahując od tego ze przespał 5 lat prezydentury.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2015, 09:33:20 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 16, 2015, 10:31:11 »
Więc panowie, wyniki pierwszej tury pozwalają nam tylko na wybór mniejszego zła, osobiście nie jestem za PiS (gwoli wyjaśnienia jestem prawicowcem i konserwatystą) ale PO nienawidzę. Posługując się językiem mediów mętnego nurtu jestem pofobem. Dlaczego napisałem najpierw o sobie? Bo mnóstwo osób kontruje moje wypowiedzi w ten sposób: "nie cierpisz PO to ty pisior jesteś!". Jacku, PiS w moim przekonaniu nie dostał szansy takiej jak PO ponieważ byli zmuszeni rządzić w koalicji z Samoobroną i LPR. Jaki Giertych jest każdy widzi. PO ma władzę w parlamencie oraz swojego prezydenta więc de facto robią co chcą i mają władzę absolutną. Konkludując, takiego haka jak na Komorowskiego to na PiS ani na Dudę nie ma:

https://www.youtube.com/watch?v=Oc_miSvXsFc
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 16, 2015, 10:57:38 »
W pewnym momencie PIS był w koalicji rządzącej i miał swojego Prezydenta. Podsekretarzem Stanu w tym okresie był A D obecny kandydat na prezydenta. Co w tym momencie zrobili dla Polski? Wielkie nic. Chcieli się pozbyć koalicjantów i mieć władzę absolutną. Myśleli, że wygrają w cuglach w przedterminowych wyborach do Sejmu bo tak pokazywały sondaże i się przejechali. Jak można wierzyć ludziom, którzy mieli tak wielką w tym okresie władzę, że z własnej niewymuszonej woli oddali ją w niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej naszego kraju aby pobrać subwencję dla partii i nie chcieli wziąć w tym okresie odpowiedzialności za POLSKĘ. Nie chcieli rządzić wtedy to po co dawać im władzę teraz ? Dla kasy? Dla zasady?
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2015, 11:12:19 wysłana przez gnet »

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 16, 2015, 11:16:38 »
Ależ ja nie bronię PiS-u, podpisali kilka papierków, za które historia ich osądzi i wiem, że święci nie są. Dla mnie teraz to wybór pomiędzy mniejszym a całkowitym złem.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 16, 2015, 11:31:57 »
Ja Panowie przyznam się że moje poglądy to mieszanka PiS u i KORWINA - Pisu w dziedzinie patriotycznej społecznej i korwina w gospodarczej, ale nie do końca - czysty korwinizm to przesada. W pierwszej turze glosowalem na Kukiza i mam nadzieję że ten facet stworzy ruch który połączy obie rzeczy - trochę empatii, wrażliwości i uczciwości państwa wobec obywateli Pisu i więcej wolności w gospodarce a la Korwin ale z bronieniem interesów gospodarczych kraju - taki patriotyzm gospodarczy.
Co do historii, jak wspomnial Sławek, koalicjanci jakich miał PiS gdy rządził to kolo u wozu, z drugiej strony mogli jeszcze rok porządzic, oddali wladze zbyt szybko, co mnie do nich zniechecilo nieco. mimo to uwazam ze tamten rzad byl dobry, a PiS dostal nauczke ze trzeba sie cieszyc z tego co sie ma. Jesli Kukiz stworzy jakis ruch naprawczy dla kraju to moze bycciekawie, ale jesli nie to bede glosowac na PiS obiema rekami bo obecnie to jedyna realna sila ktora moze odsunacod wladzy PO.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 16, 2015, 11:46:17 »
Ja Panowie przyznam się że moje poglądy to mieszanka PiS u i KORWINA ...  W pierwszej turze głosowałem na Kukiza ...
Zastanawiające rozbieżności.
Ależ ja nie bronię PiS-u, podpisali kilka papierków, za które historia ich osądzi i wiem, że święci nie są. Dla mnie teraz to wybór pomiędzy mniejszym a całkowitym złem.
Co by było gdyby w wyborach uczestniczyło 30% obywateli. Wygrałby któryś z kandydatów ale zwycięzca miałby świadomość, że pierwsze lepsze referendum i wylatuje na pysk z urzędu

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 17, 2015, 01:14:28 »
Panowie i Panie nie żyjemy w rosji czy białorusi i mamy wybór , więc kazdy powinien iść i głosować
kto nie głosuje raczej nie powinien się odzywać , zawsze mozna iść i skreslić obydwu kandydatów / chodzi mi ogólnie o wybory / , akurat w drugiej turze wyborów prezydenckich
skreślenie obydwu nic nie zmienia bo i tak wygrywa jeden zwykłą wiekszością głosów , ale przynajmniej każdy taki głos nie będzie mógł być sfałszowany , bo juz będzie zagospodarowany
padało stwierdzenie ze PiS miał swoją szansę / 2 lata / dobrze ale w takim razie PO miało 3,5 x wiecej szans / ok 7 law przy władzy w tym 5 lat wspólnie z gajowym /
skoro Gnet twierdzi ze PiS nic nie zrobił to proszę o napisanie co takiego zrobiło PO dla mnie , dla Ciebie , z czego jestes bardzo zadowolony PO tych 7 latach rządzenia

67 , Amber , kopalnie , stocznie . wychodowali sobie Palikota , wiernego psa , który ujada do tej POry , Czemu odszedł od platformy ? bo bedąc w platrormie wymachiwanie gumowym penisem wpłyneło by źle na wizerunek PO , ale bedac po za platformą to już nie szło na konto platformy i mozna było się zabawiać w świńskie ryje , ale we wszystkich waznych głosowaniach Palikot był zawsze PO stronie platformy , wychodowali Niesiołowskiego , który opluwa wszystko i wszystkich po za koalicjantami , jeszcze dzień przed wyborami
nazwał Kukiza oszołomem a teraz Komorowski mało Kukizowi do dupy nie wlezie
ponad 30 mld utopionych w autostradach , podwykonawcy pobankrutowali , bo ludzie Tuska Poliwkidowali firmy budowlane , poupadali ale najpierw wzięli kasę a następnie nie zapłacili podwykonawcom
pozwolono zeby ruski węgiel / był kupowany  po bardzo niskich cenach /  , przez co nasze kopalnie upadają ,a jak juz padną to ruski węgiel zdrożeje
jest setki przykładów rozkładania naszej gospodarki / stocznie / ale w to miejsce niemiec wchodzi bez mydła

jeszcze raz pytam , co dla Was Platforma zrobiła dobrego przez te 7 lat ????? nie pytam o Komorowskiego bo ten to przez 5 lat nic nie zrobił , chyba że POliczć mu  gafy u Obamy , w Japoni i na wszelkiego rodzaju wystąpieniach , cały świat chyba opowiada sobie o nim dowcipy i taki facet ma nas reprezentowac ???????
dajcie mu strzelbe , puśćcie do lasu może się tam zgubi  ......
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 17, 2015, 02:40:58 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizboński#/media/File:Tratado_de_Lisboa_13_12_2007_(01).jpg
Do PiSu a może bardziej do nieżyjącego już prezydenta Kaczyńskiego mam głównie żal o podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Nie wiem dlaczego ale on jedyny się na tej fotce nie uśmiecha (fotka z wikipedii). Nie zgadzam się z doktryną PiSu ale ich postawa wydaje się dla mnie o wiele bardziej moralna niż PO, nie sugeruję oczywiście, że jest kryształowa, jest po prostu o wiele czystsza.

PO robiło wałek za wałkiem i wszystko zamiatało i nadal zamiata pod dywan. Chyba nawet mistrzowie świata w przekrętach, SLD nie dali by rady tyle afer zrobić co PO. I to jeszcze każdej łeb ukręcić a czasami nawet zrobić z siebie bohaterów.

@gnet, ja rozumiem, że możesz mieć inne upodobania polityczne, sam znam zagorzałych zwolenników PO ale przyznać musisz, że imć Gajowy ma sporo za uszami.
W pewnym momencie PIS był w koalicji rządzącej i miał swojego Prezydenta. Podsekretarzem Stanu w tym okresie był A D obecny kandydat na prezydenta. Co w tym momencie zrobili dla Polski? Wielkie nic. Chcieli się pozbyć koalicjantów i mieć władzę absolutną. Myśleli, że wygrają w cuglach w przedterminowych wyborach do Sejmu bo tak pokazywały sondaże i się przejechali. Jak można wierzyć ludziom, którzy mieli tak wielką w tym okresie władzę, że z własnej niewymuszonej woli oddali ją w niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej naszego kraju aby pobrać subwencję dla partii i nie chcieli wziąć w tym okresie odpowiedzialności za POLSKĘ. Nie chcieli rządzić wtedy to po co dawać im władzę teraz ? Dla kasy? Dla zasady?
No właśnie, wcześniej napisałem, że byli w koalicji z LPR, jak pewnie sam wiesz, że Giertych to była taka "piąta kolumna" więc nie dziw się, że chcieli się pozbyć koalicjantów.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 17, 2015, 09:18:03 »
Tak, przykłady przez was wymienione dobrze oddają filozofię rządów z PO - to tak jak w tym filmie Bareji poszukiwany poszukiwana" kiedy żona dyrektora mówila "Bo mój mąż z zawodu jest dyrektorem" - to wg mnie dobrze się odnosi do PO -partii która grupuje ludzi którzy chcą byc u władzy aby po prostu być u władzy, mieć miejsca w radach nadzorczych i synekury, - żadnego parcia na rozwój kraju , żadnej wizji rozwoju, zero patriotyzmu gospodarczego, zupałna arogancja dla ludzi. Ten wielki przekręt przy budowie autostrad kiedy wykończono z zimną krwią wiele firm budowlanych to był dla mnie szokujący pokaz pogardy. Do tego czasu myślałem że to głównie dziady, potem już wiedziałem że to zwykłe łobuzy. kompletny brak moralności
A tu jest o ruskim węglu - http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/6030/60/c/gornicy-zablokowali-import-rosyjskiego-wegla-do-polski.html
Banda Palikota była zrobiona po to by PO miało dodatkowego koalicjanta i dobrze z roli się wywiazali. To jest przykład tego do czego prowadzi niska frekwencja - zamiast ludzi pracujących nad rozwojem gospodarczym i cywilizacyjnym kraju, mamy palantów od zajmowania się gejami lesbijkami i sztucznymi penisami.  Błazenada na koszt podatnika. Jak pisal kiedyś Kołakowski - zło bierze sie z tego że uczciwi ludzie pozostają bezczynni kiedy trzeba się przeciwstawić dlatego jestem zwolennikiem brania udziału w wyborach, a także dlatego że uważam to za przejaw patriotyzmu - pamiętam czasy komuny gdy wszyscy chcieli demokracji i oburzali się na zamordyzm komunistów. I jeszcze co do PiS - popełnili trochę taktycznych błęłdów w czasie swoich rzadów , do tego mieli media przeciw sobie, ale mimo wszystkich swoich wad jest to inna filozofia rzadzenia krajem. W dodatku sadzę, że najważniejsi są ludzie tworzący daną ekipę - ważniejsi niż program - jak ktoś jest nieuczciwy to każdy program jest tylko mydleniem oczu. Platforma na początku iała jeszcze troche ludzi którzy chcieli reformować kraj, potem stała sie to tylko partia władzy, odskocznia do kariery czy to w samorządach czy to w biznesie związanym z samorządami lub biznesie na szerszym polu. Wiem jak jest we Wrocławiu,podejrzewam że w innych częściach Polski gdzie rządzi Po jest podobnie.

« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2015, 09:45:09 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Z batalionu "Zośka"
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 17, 2015, 04:52:43 »
Weteran Powstania Warszawskiego z batalionu "Zośka" mówi krótko o wyborach

https://www.facebook.com/709393482416568/videos/941242042565043/?hc_location=ufi

Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą