Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Przesadzanie.  (Przeczytany 2220 razy)

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Przesadzanie.
« dnia: Kwietnia 03, 2015, 05:18:35 »
Witajcie czy można przesadzić kaktusy do odpowiednich doniczek to znaczy nie za dużych po przesadzeniu ich jakieś dwa tygodnie temu dodam że jeszcze nie były podlane. Po prostu wydaję się mnie, że przesadziłem swoje maleńkie roślinki do wielgaśnych donic, a które zajmują dosyć miejsca na mym parapecie na piszczcie czy taki ponowny zabieg nie zaszkodzi mym maluchom? Pozdrawiam i życzę wszystkim radosnych i udanych świąt.
Krzysztof

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2015, 07:35:16 »
możesz przesadzić , a nawet powinieneś
kaktusy nie powinny mieć zbyt dużych doniczek
Andrzej

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:09:46 »
serdecznie dziękuję za odpowiedz a jak z podlaniem czy lekko można je skropić dodam iż były przesadzone około dwóch tygodni temu więc jeśli bym je przesadził znowu tym razem do odpowiednich doniczek były by moje kaktusy bez wody dobry miesiąc co robić w takiej sytuacji podlać leciuteńko czy po ponownym przesadzeniu odczekać kolejne dwa tygodnie do pierwszego podlewania ? Cy taka duża przerwa od wody nie zaszkodzi młodym kaktusom ?
Krzysztof

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:42:23 »
.................................... wow

podlewanie kaktusów nie zależy od terminu przesadzania i jakieś terminy dwa tygodnie miesiąc rok nie mają żadnego praktycznego uzasadnienia

to całkowicie błędne podejście do sprawy podlewania

podlewanie w tym przypadku zależy od ;
temperatury otoczenia
czy rośliny były uśpione
czy w trakcie przesadzania korzenie były skracane , czy były zdrowe .. ? etc 

jak rośliny mają chłodno to się po prostu NIE PODLEWA 
Andrzej

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:47:32 »
dziękuję teraz jestem spokojniejszy i natychmiast po świętach biorę się za przesadzanie a z tym podlewaniem to po prostu sam zaobserwuje czy podlać czy nie biorąc pod uwagę podane przez pana wskazówki proszę o wybaczenie e meczę przysłowiowego kota ale jako początkujący miłośnik i parapetowy hodowca kaktusów jestem raczkujący w temacie więc wole czerpać z doświadczeń zawodowych hodowców. :)
Krzysztof

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:51:04 »
Krzysztofie

tutaj jesteśmy po imieniu , Pan Pani się nie tutaj nie przyjęło ........... :)
Andrzej

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 03, 2015, 08:59:46 »
Cześć,
co do zbyt dużych doniczek, to paradoksalnie, kaktusy rosną w nich wolniej, o ile są posadzone pojedynczo, ponieważ nie odczuwają konkurencji o zasoby dostępne w podłożu. Ich korzenie nie napotykają również na przeszkodę we wzroście wszerz, co jeszcze utwierdza je w przyjętej strategii.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 03, 2015, 09:04:13 »
rozumiem i zapamiętam na przyszłość jak wiecie hehe jestem Krzysiek parapetowy hodowca kaktusów hehe dzięki za rady.
Krzysztof