Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: początek sezonu - parapet  (Przeczytany 1924 razy)

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
początek sezonu - parapet
« dnia: Marca 15, 2015, 04:18:47 »
Tak oto wystartował sezon u mnie na parapecie - Kryzys twwój aloe majestatycznie króluje świcie na środku, dzięki raz jeszcze :)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2015, 06:03:23 »
cieszę się ze Ci się podoba ..... :)
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 15, 2015, 06:33:10 »
A co to za aloes Ci kwitnie przy samej szybie? Bo fotka jest, że tak powiem mikroskopijna. Tak niektórzy użytkownicy monitorów 640x480 cisnęli na wielkość fotek, że teraz same miniaturki na forum. U mnie w sumie nic jakoś w zimę nie zakwitło poza jedną eszewerią i teraz A. humilis się już rozwija.
Sławek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2015, 08:37:22 »
i pokaż te siewki z bliska , bo widzę tam kilka opakowań 
Andrzej

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 16, 2015, 12:24:53 »
- ten przy szybie kwitnący to haworthia limifolia
- a.somalijski to mój chyba ulubiony aloes, obok po lewej a.dichotoma ( jeden z drzewiastych rozmiarów, barberae siewka mi padła )
- zapodam siewki wkrótce, ale są tam astro,fero,oreocereusy, echinoffosulcactusy glównie, 3 sztuki micromersis, litops i rebutie

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 16, 2015, 09:49:41 »
Cytuj
barberae siewka mi padła
Marcin, nie wiem czy męczenie sie z wysiewaniem aloesów ma sens - pewnie A. barberae jako krzewiący sie i szybko rosnący gatunek o wiele prosciej rozmnazac z odrostów i pewnie mozna łatwo dostać.
A tak w ogłe to może pokazałbyś to Aloe somaliensis z profilu :)
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2015, 09:54:36 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 16, 2015, 11:49:21 »
Jest sens jak najbardziej, jak ze wszystkim. Ja w ubiegłym tygodniu posiałem około 50 nasion A. polyphylla.

@Marcin, jeśli to nie tajemnica, to ile tych nasion posiałeś? I czy tylko jedno wykiełkowało?
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: początek sezonu - parapet
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2015, 10:36:15 »
Żadna tajemnica - nie dałem już więcej fotek bo siewka sczerniała i uschła, nie ma co już fotografować - kupiłem w angli przez znajomą 10 nasion, posiałem wedle porad z forum, wzeszło jedno i po uchyleniu wieczka na zapałkę siewka przepadła  :(

Barberae rośnie ponoć szybko i podobnie jak dichotoma osiąga wielkie rozmiary ( z tym, że dichotoma rośnie wolniej ).
Tomku na zagranicznym ebay sprzedają małe barberae, od paru lat ślędzę polskie allegro i nigdy go nie było w ofercie ( może przeoczyłem bo nie siedzę też non stop ). Chciałem wysiać i prowadzic barberae od nasienia, ale nie znam przyczyny niepowodzenia - obok siewki kaktusów mają się doskonale, nasiona aloesa były posadzone zgodnie z poradami na tym forum.
Co do rozmnażania z odrostów to w krakowie rośnie albo dichotoma albo barberae w ogrodzie botanicznym, piękne, duże drzewo - ale czytałem, że są problemy z jego ukorzenianiem, a biorąc pod uwagę, iż szybko rośnie to chciałem wychodować swoje aloesowe drzewo od nasienia.
Zapodam profil somalijczyka może nawet już jutro.

Dodałem fotkę aloesa  :)

« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2015, 02:54:13 wysłana przez Marcintgs1 »