Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Gdzie kupić nasiona  (Przeczytany 4079 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Gdzie kupić nasiona
« dnia: Lutego 01, 2015, 11:44:50 »
Wie ktoś może, gdzie kupić nasiona, ale tak, żeby wysyłka była w miarę na czasie a nie pół roku jak u Gerardo i żeby nie trzeba było zamawiać od razu za 30 euro. No i najlepiej nie z Niemiec bo ta ichnia poczta to chyba najdroższe usługi na planecie świadczy.
Sławek

Offline chemick

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +9/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2015, 02:30:25 »
Nie tak do końca drogo wychodzi przesyłka z Niemiec, parę lat temu zamawiałem od Piltza i kosztowała zdaje się 4,50euro. Czesi liczą sobie drożej.
Jeśli chcesz zamawiać gymnocalycia to polecam właśnie Piltza, bardzo dobre wschody i zapewne można ufać numerkom bo gościu specjalizuje się w Gymnocalycium. Koehresa nie polecam, zamawiałem, wschody słabe, problem z komunikacją, nie wysłał mi jednej porcji za którą zapłaciłem. Dohnalik- duży plus za najtańsze nasiona w sieci, minus to zazwyczaj długi czas oczekiwania.
Najlepiej w kilka osób złożyć zamówienie, wtedy koszty wysyłki stają się mniej dotkliwe.
Tomek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2015, 02:44:48 »
Polemizowałbym co do koehrens - miałem słabe wschody w przypadku astro, ale np. fero wschodziły super.

Offline chemick

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +9/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2015, 03:35:26 »
Polemizuj, nawet możesz polecać- taki urok forum, wymiana opinii. Ja tam u nich nie zamówię.
Tomek

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2015, 03:39:12 »
Zamówiłem u Gerardo D. caput-medusae i czekałem kilka miesięcy, posłuchałem porad na forum i następnym razem się upewniłem, że mają na stanie nasiona konkretnych gatunków Stenocactus i co? I cisza, ani kontaktu ani nasion dlatego szukam sprzedawców bardziej na poważnie a nie "po czesku".
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2015, 10:13:56 »
Hehe - chemick, to zależy na jakie nasiona trafisz u danego sprzedawcy i tyle jeśli chodzi o wschody; z astro posłali mi kiche, natomiast fero było super - co do szybkości realizacji u koehrens nie było problemu. Więc nie można kogoś skreślaćz góry.

Od pepiczków nigdy nie brałem, natomiast co roku zimą biorę coś z PTMK i zawsze wschodzą super i przesyłka jest szybka ( wysyłają też gratisy ).

Na nasiona też można trafić na ebay, właśnie tam zakupiłem aloesy berberae bo nie mogłem nigdzie ich znaleść za bardzo - sprzedawcą jest ktoś z Wielkiej Brytanii.

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2015, 10:30:22 »
na ebay kupiłem nasiona astraków od niemca
przyszły do 7 dni , zamówiłem 100 dostałem ok 150
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2015, 11:30:04 »
Zamówiłem "asortyment" stenokaktusów, będę siał niedługo. Chciałem jeszcze D. caput-medusae ale cena za porcję mnie zabiła, 12 ojro, poszaleli? I fakt w Koehrens nie zabił mnie ceną przesyłki a wręcz przeciwnie. Szukałem poprzednio gdzie indziej i zrezygnowałem przy doliczeniu opłaty za przesyłkę.
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2015, 11:43:32 »
Jeśłi chodzi o stenocactusy czyli dla mnie echinofossulocactusy to PTMK ma coś zawsze dobrego w ofercie - zaglądałeś do nich skullman?

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2015, 12:53:17 »
No właśnie nie ale nie szpili mnie na nie tak strasznie. Kupiłem bo trudno mi kupić gotowe roślinki poprawnie oznaczonie a nie Stenocactus/Echinofossulocactus sp. Motorem napędowym jest dla mnie Digitostigma.
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2015, 09:30:48 »
A może chcesz świeże nasionka aloe variegata bo dojrzewają mi owoce?

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2015, 10:52:48 »
O, ja bym chciał ale gdzie to wszystko trzymać. A. variegata mam już kilka. Panowie, ja już nie mam miejsca i nawet piętrowe parapety porobiłem a tu jeszcze tyle ciekawych gatunków :'(
Sławek

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2015, 11:07:34 »
mam ten sam problem - ciągle nasiona lub coś kupię gdzieś od kogoś, a miejsca brak.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2015, 06:42:14 »
No tak, ale ja mam tylko parapet a latem balkon.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 14, 2015, 12:05:25 »
Dobrą wg mnie i bardzo bogatą ofertę nasion ma Pavel Hertus z Czech (PHP Kakteen flora), w tym właśnie stenocactusów z lokalizacjami. Nie wiem czy to nie największa oferta w Europie.

pozdr
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2015, 03:44:23 wysłana przez gnet »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupić nasiona
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 14, 2015, 09:19:23 »
No faktycznie, obejrzałem katalog i szczerze mówiąc nie wiedziałbym od czego zacząć, tyle tego. Ale fajnie, że podałeś info o nim. Dzięki.
Sławek