Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Czy to choroba.  (Przeczytany 1039 razy)

Offline Spider80

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Czy to choroba.
« dnia: Stycznia 29, 2015, 02:47:42 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio dostałem w prezencie kaktusa, który rósł w nieodpowiednich warunkach, dlatego tydzień temu zdecydowałem się  go przesadzić. Dziś zauważyłem, ze u nasady roślina ma jaśniejszy kolor. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie czym to może być spowodowane.

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Czy to choroba.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2015, 12:18:41 »
Marketowy pilosocereus - sprawdź te jaśniejsze miejsca lekko dotykając tam naskórka czymś mocnym, ale nie spiczastym, np. końcem małej łyżeczki? Jak twarde to drewnieje i ok, jak miękkie i do tego coś wypłynie przy okazji to gnicie. Zakładając że to marketowiec to pewnie po kupnie zakończył się jego okres żywotności i gnije - ale sprawdź.

Jak to gnicie to jasne, suche pomieszczenie bez podlewania może pomoże - inaczej trzeba odcinać roślinę od dołu jak ci szczególnie na niej zależy, tu dam link do innego wątku gdzie wszystko jest wyjaśnione jeśli to gnicie:
http://www.kaktusy-sukulenty.pl/forum/index.php?topic=1259.0