Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: aloesy  (Przeczytany 1830 razy)

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
aloesy
« dnia: Stycznia 01, 2015, 07:28:00 »
http://www.plantacjazdrowia.pl/plantacja/#porady

Modelowy przykład uprawy popularnego aloesa - świetna plantacja

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: aloesy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2015, 04:50:56 »
A skąd wiesz, że modelowy - to że jest duża plantacja i ładnie wygląda na zdjęciach to nie znaczy od razu, że rośłina jest uprawiana optymalnie :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: aloesy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2015, 06:09:43 »
A skąd wiesz, że modelowy - to że jest duża plantacja i ładnie wygląda na zdjęciach to nie znaczy od razu, że rośłina jest uprawiana optymalnie :)

prawdę powiedziawszy to gdyby taka plantacja dostała nagrody za wzorowa uprawę to i tak zawsze można by powiedzieć ze można to zrobić lepiej
żeby podważać wartość czyjejś pracy należało by wskazać co można zrobić lepiej
jak nie bardzo wiadomo co jest robione źle to raczej nie należy tego kontestować  .....

osobiście nigdzie nie widziałem lepiej wyglądających aloesów w takiej ilości , a skoro jest ich tak wiele w tak dobrej kondycji , znaczy ze jest im tam na prawdę dobrze  .....   
Andrzej

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: aloesy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2015, 06:13:06 »
Też mi sie tak wydaje chociaż to komercyjna uprawa, ale roślin jest masa, kwitną jak szalone i wyglądają dorodnie ( świetne warunki pod tak niesamowitą szklarnią )

Czy komuś z forumowiczów kiedyś zakwitł nasz aloes drzewiasty w kolekcji? Czy ktoś ma naprawdę dużego aloesa w uprawie? mam na myśli 2 lub 3 metry

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: aloesy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2015, 07:18:11 »
W kolekcji nie ale widziałem na własne oczy tego z początku kwitnienia:

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: aloesy
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 02, 2015, 07:51:05 »
To niedoceniany sukulent - zauważyłem, że nikt nie pokazuje fotek jak kwitnie, a też nie widziałem kwitnącego w kolekcjach. Podobno jest szybko zdolny do kwitnienia, a tu nic.

A czy ma ktoś wiedzę na temat uprawy aloesa barberae? Przymierzam się do tego sukulenta, ale znalazłem tylko nasiona i nie wiem czy mi życia starczy na wychodowanie takiego sukulentycznego drzewa  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2015, 09:19:06 wysłana przez Marcintgs1 »

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: aloesy
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 14, 2015, 09:26:34 »
Czy komuś z forumowiczów kiedyś zakwitł nasz aloes drzewiasty w kolekcji? Czy ktoś ma naprawdę dużego aloesa w uprawie? mam na myśli 2 lub 3 metry

Jako dzieciak w podstawówce miałem takiego, tak może ze dwa metry miał a na pewno ponad półtora i to była moja ulubiona roślina ale jakoś nigdy mi nie zakwitł, potem zobaczyłem w jakiejś książce, że to takie drzewo (teraz wiem, że nie) i straciłem nadzieję a potem wyjechałem i nie wiem co się z nim stało u mojej mamy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2015, 09:29:21 wysłana przez skullman »
Sławek