Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Doniczki - poszukuję, kupię  (Przeczytany 2731 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Doniczki - poszukuję, kupię
« dnia: Grudnia 23, 2014, 09:52:17 »
Doniczki 10 x 10 i 8 x 8 cm poszukuję, niedrogo, do kaktusów , czyli raczej płaskie a nie wysokie, takie jak można dostać w czechach.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline floki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-5
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 25, 2015, 10:02:31 »
MOŻE W OBI ZOBACZ OSTATNIO FAJNE WIDZIAŁEM

Offline chemick

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +9/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 25, 2015, 01:25:58 »
A może by tak jakieś wspólne zamówienie doniczek od Pavlicka z Czech? Też by mnie interesowały różne jego doniczki, ceny ma umiarkowane biorąc pod uwagę ich jakość, niestety przesyłka droga. http://www.cact.cz/kvetinacky-a17
Tomek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 25, 2015, 03:37:01 »
jak ktoś jest odważny i się nie wstydzi poprosić to można spróbować w firmach ogrodniczych
najlepiej u wykonawców
sam mam naprawdę dużo doniczek po wysadzonych roślinach , małe i duże
trochę zajmuję się ogrodami więc wiem ile się tego marnuje
po posadzeniu rośliny taka doniczka jest do wyrzucenia  , nikt jej nie potrzebuje

tylko trzeba popytać
Andrzej

Offline chemick

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +9/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 25, 2015, 03:58:48 »
Tak, oczywiście. W którymś z wątków opisałem w jaki sposób znalazłem sporo fajnych takich doniczek pod śmietnikiem 8), ale takie doniczki są dość miękkie, a poza tym nie znajdziemy pewnych rozmiarów jak np 7*7*9 czy 5*5*8,5 z naprawdę trwałego i grubego plastiku.
Tomek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 25, 2015, 04:09:15 »
doniczki nie tylko są miękkie .................  przejdźcie się do szkółki z bylinami , tam gdzie rośliny sprzedawane sa w 7-kach 9-tkach i większych
nikt nie sprzedaje roślin w miękkich doniczkach , mając po kilka tysięcy roślin które trzeba przestawiać

ale jak ktoś ma wygórowane wymagania w stosunku do darmowych doniczek , rozmiar , kolor , twardość   
no to ja na to nic nie poradzę    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

cytując klasyka  - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda
Andrzej

Offline chemick

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +9/-0
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 26, 2015, 12:27:43 »
To nie są wygórowane wymagania- twardość powinna być odpowiednia by podczas przestawiania nie naruszyć korzeni, wielkość (kurcze, tylko ja mam dziwne skojarzenia?) oczywiście też, niektóre kaktusy mają korzeń palowy i potrzebują wysokich doniczek, do tego mnie osobiście nie odpowiadają okrągłe doniczki, wolę kwadraciaki. Oczywiście sam z braku laku korzystam w większości z takich doniczek produkcyjnych, ale mam też trochę tych czeskich i różnica jest ogromna.
Tomek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 26, 2015, 12:54:07 »
Tomku masz racje , każdy może a nawet powinien mieć wymagania co do sprzętu jakim się posługuje
jak się ma kilka czy kilkanaście roślin i koszt zakupu nie jest wielki

jak ktoś ma dużo / dla każdego z nas " dużo " to będzie inna wielkość /  a do tej pory miał rośliny np; w pojemnikach po śmietanie
to otrzymanie darmowych doniczek różnej wielkości będzie sprawą na pewno ważniejsza niż identyczna wielkość ich wszystkich

dla kogoś kto dysponuje nadmiarem gotówki to takie tłumaczenie oczywiście będzie dziwne , ale jak ktoś chce mieć kaktusy ale nie ma nadmiaru gotówki
to pewnie nie będzie narzekał ze jedna ciut większa a druga ciut miększa 
     
każdy i tak zrobi to co będzie uważał za właściwe
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Doniczki - poszukuję, kupię
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 26, 2015, 09:58:05 »
Witam
jeśli komuś z Was będzie się chciało ściągać doniczki z Czech to się podłączę - dostałem ostatnio 10-tki, ale wciaż szukam 8-mek i 6-tek :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą