Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Oroya  (Przeczytany 1668 razy)

Offline Tomasz1

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Oroya
« dnia: Listopada 08, 2014, 07:00:52 »
Czy ktoś z Was ma jakieś oroye ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2014, 10:19:42 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline JerzyK-k

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +5/-0
    • Zobacz profil
Odp: Oroya
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2016, 08:10:58 »
Tak. Mam kilkanaście sztuk, z kilku lokalizacji. Piszę dopiero dzisiaj, bo jak zwykle jestem sporo opóźniony. Są okresy, że zaglądam tu często i długie okresy, kiedy w ogóle tu nie zaglądam.
Co do dwóch z moich orojek mam wątpliwości, skąd dokładniej pochodzą i jak je należy klasyfikować. Jeśli byłbyś w stanie je zidentyfikować, to byłbym wdzięczny. Jeśli jest taka szansa, to prześlę zdjęcia, chociaż zdjęcia, które mam może nie są wystarczająco szczegółowe. Na wiosnę mogę zrobić dokładniejsze.
Pozdrawiam
Jerzy

Offline Tomasz1

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Oroya
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2016, 11:46:38 »
Prześłij zdjęcia - niezależnie czy coś wyjdzie z identyfikacji, zawsze fajnie pooglądać te niezbyt częste w kolekcjach kaktusy.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline JerzyK-k

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +5/-0
    • Zobacz profil
Odp: Oroya
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 07, 2016, 10:44:52 »
Trochę zeszło, ale mam nadzieję, że odczytasz. Zebrałem się w końcu i zrobiłem zdjęcia.
Pierwsze to ta Oroya, którą miałem jako f. laxiareolata, ale nie mam  pewności, czy to to.
Drugie to Oroya, co do której nie mam pojęcia z jakiego stanowiska pochodzi (zależy mi, żeby ja zidentyfikować albo co do stanowiska, albo przynajmniej co do odmiany).
A trzecie zdjęcie na okrasę - Oroya peruviana z Uripa (jedna kwitła w kwietniu-maju, druga w czerwcu).
Niestety musiałem znacznie zmniejszyć pliki, bo program nie przyjął mi ich przy 1500 px na dłuższym boku.
Pozdrawiam
Jerzy